Odławiamy gatunki inwazyjne, by chronić rodzimą przyrodę
Odłowy kontynuujemy w kilku stawach w parkach, efekty zeszłorocznych prac już widać.
Odłowy kontynuujemy w kilku stawach w parkach, efekty zeszłorocznych prac już widać.
Kolejna edycja naszej akcji „Uwaga, nurogęsi!” zakończyła się sukcesem.
Lany poniedziałek to dobra okazja, by napisać kilka słów o tym, jak zatrzymujemy wodę na naszych terenach.
Rozstawiliśmy 51 tratw dla ptaków wodnych na kanałach i stawach.
Apelujemy o ostrożność do wszystkich – dzięki naszej czujności, a czasem też pomocy, płazy mogą uniknąć śmierci.
Podczas żerowania lub lotu ptaki zaplątują się w żyłki, których nie są w stanie przerwać i uwolnić się.
Eksperci odławiają sumika karłowatego i raka pręgowatego.
Zmiana klimatu prowadzi do częstszych i bardziej intensywnych okresów suszy.
Wkrótce dowiemy się więcej o tym, co żyje w warszawskich zbiornikach wodnych.
Wykorzystujemy nowe technologie, żeby monitorować jakość wody w Jeziorku Czerniakowskim i dużym stawie w parku Morskie Oko.