Ikona strony głównej
 ―
Edukacja

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia organizowane przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, w tym wydarzenia w Pawilonie Edukacyjnym Kamień, są bezpłatne.

Na część z nich obowiązują zapisy. Jedna osoba może dokonać jednego zapisu dla maksymalnie trzech osób.
Uwaga: Osoby, które potwierdzą zapis i nie pojawią się na wydarzeniu będą miały zablokowaną możliwość uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Drużynę Kamienia na 2 miesiące.



Czerwiec
Lipiec
Sierpień

Data i godzina
23 czerwca
19:30-20:30
Typ aktywności
Koncert / spektakl
Tytuł i opis
Przesilenia: 2 ( LATO ) | Radio Kapitał i Chór w Ruchu

Wstęp wolny
Opis wydarzenia:
Przesilenia: 2 (LATO)
Radio Kapitał i Chór w Ruchu
muzyka i choreografia: Joanna Halszka Sokołowska
Performans muzyczny

23 czerwca, godz. 19.30,

Pawilon Edukacyjny Kamień (ul. Wybrzeże Puckie 1)

czas trwania: 60 min


wstęp wolny, bez ograniczeń wiekowych


Astronomiczne przesilenia, mimo rozwoju technologiczno-cywilizacyjnego, wciąż są szczególnymi momentami roku głęboko zakorzenionymi w rytmie przyrody i kultury. Wspólna inicjatywa Radia Kapitał i Chóru w Ruchu wykorzystuje te szczególne momenty dla zwrócenia uwagi na kluczowe zagadnienia współczesności.

Projekt dotyczący przesilenia letniego przygotowała Joanna Halszka Sokołowska, a jego motywem przewodnim jest spełnienie, spokój. Kompozycja jest oparta na fragmentach „Sonetów do Orfeusza” R. M. Rilkego. Oddech i relaks, dźwięki i głosy, swoje i wspólne, ruch ciał. Pieśni, harmonie, improwizacje w otoczeniu natury, tuż przed zachodem Słońca w pierwszy letni dzień.

Występują:
Joanna Halszka Sokołowska oraz Chór w Ruchu w składzie:
Aleksandra Olszowska, Aneta Rajca, Anna Szmyd, Anna Wieczorek, Barbara Herman, Barbara Walczak, Barbara Baranowska, Beata Akbas, Dagmara Siwczyk, Edyta Pawłowska, Elżbieta Balano, Elżbieta Jasińska, Ewa Chomicka, Irena Klein, Iwona Piechocka, Iwona Teodorczuk-Możdżyńska, Joanna Organiściak, Julia Olszewska, Justyna Orlińska, Katarzyna Paterek, Katarzyna Pawluk, Kinga Pisarzewska, Kinga Wołoszyn-Kowanda, Leopold Hulewicz, Małgorzata J. Berwid, Maria Bonarowska, Maria Gromadowska, Marta Kawecka-Smolińska, Natalia Obrębska, Piotr Woźniakiewicz, Renata Wołowiec, Roberto Cura, Urszula Iwińska

Opieka kuratorska projektu: Ewa Chomicka, Grzegorz Laszuk

Joanna Halszka Sokołowska: Multiwokalistka, kompozytorka, performerka, autorka tekstów. Absolwentka wydziału filozofii UW. Ma dwa zespoły: Der Mother i New Cage (wyd. Lado ABC). Skomponowała muzykę do ponad 25 sztuk teatralnych i filmowych. Jako artystka tworzy także własne instalacje dźwiękowe/performance, spektakle opery eksperymentalnej, prowadzi chór. Jako wokalistka, aktorka, tancerka współpracowała z wieloma artystami/ artystkami w Polsce i na świecie.

Chór w Ruchu: Społeczny, eksperymentalny, nowy chór (z historią). Przez 9 lat rozwijał się przy jednym z warszawskich muzeów, tworząc performanse muzyczne, działania towarzyszące wystawom, interwencje artystyczne, ścieżki dźwiękowe do filmów i spektakli. Współpracował w tym czasie z wybitnymi artystami i artystkami, m.in. Seanem Palmerem, Zorką Wollny, Bogną Burską, Wojtkiem Blecharzem, Dominikiem Strycharskim, Jaśminą Wójcik, Mikołajem Trzaską, Aleksandrą Gryką. Dzięki tym projektom powstała inkluzywna społeczność, łącząca osoby poszukujące niestandardowych środków wyrazu, które chcą dalej (współ)działać i (współ)tworzyć na pograniczu muzyki, performatyki, sztuk wizualnych i pracy z przestrzenią. Chór w Ruchu powstał na początku 2024 roku jako inicjatywa oddolna, wędrująca, otwarta na nowe działania i potencjalności. Od tego czasu zrealizował projekty z Komuną Warszawa („Pieśń przyszłości. Koncert na budynek i chór”, reż. Grzegorz Laszuk), Zachętą – Narodową Galerią Sztuki („Bunt Głuchych. Odnowa”, reż. Bogna Burska), Łazienkami Królewskimi („Wszystkie zwycięstwa kobiet”, komp. Maria Ka).

Radio Kapitał: Społecznościowa, internetowa stacja radiowa, która nadaje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To nowoczesna platforma społecznego i artystycznego dialogu, prezentująca autorskie audycje o kulturze, społeczeństwie, historii, literaturze, sztuce oraz muzyce w najróżniejszych gatunkach. Radio Kapitał to także odpowiedź na potrzebę stworzenia niezależnej i niekomercyjnej przestrzeni ekspresji, oddolnego działania – nie dla zysku, lecz dla osobistej satysfakcji i społecznej korzyści. To także innowacyjny w skali ogólnopolskiej projekt kulturalny, który bazując na bogatej tradycji radiofonii, wyznacza jednocześnie nowe horyzonty dla medium radia.

-

Posłuchaj audycji z pierwszej odsłony projektu – „Przesilenie 1: Wiosna” – poświęconej kryzysowi klimatycznemu, który powoduje wymieranie tysięcy gatunków zwierząt i roślin.
https://radiokapital.pl/.../przesilenia-radio-kapital-i.../


Informacja o dostępności Pawilonu Edukacyjnego Kamień:
Pawilon Edukacyjny Kamień jest dostępny architektonicznie. Wydarzenia odbywają się na parterze lub na terenie wokół pawilonu. W budynku znajduje się przystosowana toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, w której znajduje się także przewijak. W drugiej toalecie dostępna jest różowa skrzyneczka. W pawilonie znajduje się również pętla indukcyjna. Nie jest dostępny tłumacz migowy ani asystent.

Dojazd: Pawilon Edukacyjny Kamień znajduje się pod adresem ul. Wybrzeże Puckie 1, 03-301 Warszawa (Praga-Północ). Dostępny jest parking z miejscem dla osób z niepełnosprawnością. Najbliższy przystanek tramwajowy to Wybrzeże Helskie (200 metrów, uwaga: brak windy). Najbliższy przystanek autobusowy to Rondo Starzyńskiego (650 metrów). Najbliższy przystanek kolejowy to Warszawa ZOO (700 metrów). Zobacz mapę dojazdu komunikacją miejską.

W razie pytań lub potrzeby indywidualnego wsparcia prosimy o kontakt pod adresem kontakt@radiokapitał.pll lub telefonicznie 501 283 421.



-
Projekt dofinansowany przez m.st. Warszawa

Współorganizacja:
Pawilon Edukacyjny Kamień, Dzielnica Wisła, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Partner:
Teatr Komuna Warszawa
Data i godzina
24 czerwca
09:00-10:15
Typ aktywności
Zajęcia dla szkół i przedszkoli
Tytuł i opis
Czule o owadach - (przedszkola oraz klasy I-VI)

Zapisy zamknięte
Opis wydarzenia:
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla placówek oświatowych w  Kamieniu

Szanowni Państwo,

Proces rezerwacji oraz potwierdzenia zapisu znajdą Państwo Tutaj 

Podczas każdego z warsztatów uczestnicy otrzymają bogatą dawkę wiedzy związaną z nadwiślańską fauną i florą, jak również z samą Wisłą. Poruszymy tematy związane z bogactwem i znaczeniem Wisły dla miasta, ludzi i natury. Przybliżymy ideę ochrony środowiska, co oznacza i dlaczego jest tak ważna.

  • Podczas zajęć będziemy bazować na współpracy, otwartym dialogu i serdecznej atmosferze.

  • Przekazujemy wiedzę dostosowaną do etapów rozwoju dzieci. Zależy nam na aktywizowaniu i pobudzaniu ich ciekawości z wykorzystaniem różnych metod pracy.

  • Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych warsztaty będą odbywały się w terenie, w formie spacerów edukacyjnych, gier terenowych czy zabaw ruchowych.

  • Czas trwania: 60-75 min. (zależne od dynamiki grupy).


WARSZTATY EDUKACYJNE DLA GRUP PRZEDSZKOLNYCH, WCZESNOSZKOLNYCH (kl. I-V) ORAZ GRUP SPECJALNYCH 

  • "Czule o owadach" Zajęcia podczas których zaprosimy Was do pięknego i ważnego świata owadów. Razem odczarujemy komary, czy kowale bezskrzydłe, czule i z szacunkiem opowiey Wam o najniejszych mieszkańcach lasu łęgowego

  • Cele szczegółowe warsztatu:

    • poznanie znaczenia różnych form natury w środowisku – różnorodności biologicznej

    • poznanie gatunków owadów charakterystycznych dla doliny środkowej Wisły i otoczenia Pawilonu Edukacyjnego Kamień,

    • przybliżenie budowy, wyglądu i zwyczajów wybranych gatunków owadów

    • poznanie znaczenia dla środowiska wybranych gatunków owadów,

    • przybliżenie terminu ochrony środowiska, obszarów Natura 2000,

    • przybliżenie znaczenia dbałości o ochronę środowiska, szczególnie obiektów m.st. Warszawy, zachęcenie do pobudzania w sobie wrażliwości na otaczającą naturę, szczególnie przyjaciół mniejszych – owadów,



    • doskonalenie myślenia przyczynowo – skutkowego, krytycznego,

    • doskonalenie umiejętności społecznych, działania w grupie.




Metody pracy:

  • problemowa: burza mózgów, gry dydaktyczne,

  • podająca: pokazy slajdów, prezentacja zdjęć, itp.

  • praktyczna: ćwiczebne, realizacji zadań,

  • waloryzacyjna: ekspresyjna,

  • aktywizująca: integracyjna, współpracy,

  • asymilacji wiedzy: pogadanka, dyskusja,

  • praktycznego działania: wyjście w teren.


Formy pracy: grupowa do 30 uczestników (grupa specjalna do 15 uczestników)

Narzędzia pracy:

  • zdjęcia, slajdy, broszury, literatura tematyczna,

  • gry edukacyjne,

  • pomoce naukowe, eksponaty

  • materiały plastyczne.


Informacje dodatkowe dla nauczyciela/opiekuna:

Powyższe zajęcia oparte są o spacer edukacyjny i działania w terenie, zachęcamy do śledzenia prognozy na wybrany dzień i dostosowanie ubrania uczestników do pogody.

 

"Zgodnie z ustawą z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich”, w Zarządzie Zieleni m.st. Warszawy wprowadzone zostały standardy ochrony małoletnich, a do ich stosowania są zobligowani wszyscy pracownicy.

Standardy ochrony małoletnich obowiązujące w Zarządzie Zielenie m.st. Warszawy znajdą Państwo Tutaj
Data i godzina
24 czerwca
11:00-12:15
Typ aktywności
Zajęcia dla szkół i przedszkoli
Tytuł i opis
Czule o owadach - (przedszkola oraz klasy I-VI)

Zapisy zamknięte
Opis wydarzenia:
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla placówek oświatowych w  Kamieniu

Szanowni Państwo,

Proces rezerwacji oraz potwierdzenia zapisu znajdą Państwo Tutaj 

Podczas każdego z warsztatów uczestnicy otrzymają bogatą dawkę wiedzy związaną z nadwiślańską fauną i florą, jak również z samą Wisłą. Poruszymy tematy związane z bogactwem i znaczeniem Wisły dla miasta, ludzi i natury. Przybliżymy ideę ochrony środowiska, co oznacza i dlaczego jest tak ważna.

  • Podczas zajęć będziemy bazować na współpracy, otwartym dialogu i serdecznej atmosferze.

  • Przekazujemy wiedzę dostosowaną do etapów rozwoju dzieci. Zależy nam na aktywizowaniu i pobudzaniu ich ciekawości z wykorzystaniem różnych metod pracy.

  • Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych warsztaty będą odbywały się w terenie, w formie spacerów edukacyjnych, gier terenowych czy zabaw ruchowych.

  • Czas trwania: 60-75 min. (zależne od dynamiki grupy).


WARSZTATY EDUKACYJNE DLA GRUP PRZEDSZKOLNYCH, WCZESNOSZKOLNYCH (kl. I-V) ORAZ GRUP SPECJALNYCH 

  • "Czule o owadach" Zajęcia podczas których zaprosimy Was do pięknego i ważnego świata owadów. Razem odczarujemy komary, czy kowale bezskrzydłe, czule i z szacunkiem opowiey Wam o najniejszych mieszkańcach lasu łęgowego

  • Cele szczegółowe warsztatu:

    • poznanie znaczenia różnych form natury w środowisku – różnorodności biologicznej

    • poznanie gatunków owadów charakterystycznych dla doliny środkowej Wisły i otoczenia Pawilonu Edukacyjnego Kamień,

    • przybliżenie budowy, wyglądu i zwyczajów wybranych gatunków owadów

    • poznanie znaczenia dla środowiska wybranych gatunków owadów,

    • przybliżenie terminu ochrony środowiska, obszarów Natura 2000,

    • przybliżenie znaczenia dbałości o ochronę środowiska, szczególnie obiektów m.st. Warszawy, zachęcenie do pobudzania w sobie wrażliwości na otaczającą naturę, szczególnie przyjaciół mniejszych – owadów,



    • doskonalenie myślenia przyczynowo – skutkowego, krytycznego,

    • doskonalenie umiejętności społecznych, działania w grupie.




Metody pracy:

  • problemowa: burza mózgów, gry dydaktyczne,

  • podająca: pokazy slajdów, prezentacja zdjęć, itp.

  • praktyczna: ćwiczebne, realizacji zadań,

  • waloryzacyjna: ekspresyjna,

  • aktywizująca: integracyjna, współpracy,

  • asymilacji wiedzy: pogadanka, dyskusja,

  • praktycznego działania: wyjście w teren.


Formy pracy: grupowa do 30 uczestników (grupa specjalna do 15 uczestników)

Narzędzia pracy:

  • zdjęcia, slajdy, broszury, literatura tematyczna,

  • gry edukacyjne,

  • pomoce naukowe, eksponaty

  • materiały plastyczne.


Informacje dodatkowe dla nauczyciela/opiekuna:

Powyższe zajęcia oparte są o spacer edukacyjny i działania w terenie, zachęcamy do śledzenia prognozy na wybrany dzień i dostosowanie ubrania uczestników do pogody.

 

"Zgodnie z ustawą z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich”, w Zarządzie Zieleni m.st. Warszawy wprowadzone zostały standardy ochrony małoletnich, a do ich stosowania są zobligowani wszyscy pracownicy.

Standardy ochrony małoletnich obowiązujące w Zarządzie Zielenie m.st. Warszawy znajdą Państwo Tutaj
Data i godzina
25 czerwca
00:00-00:30
Typ aktywności
Rejsy edukacyjne
Tytuł i opis
test
Opis wydarzenia:
test
Data i godzina
26 czerwca
09:00-10:15
Typ aktywności
Zajęcia dla szkół i przedszkoli
Tytuł i opis
Odpad, gatunek inwazyjny - (przedszkola oraz klasy I-VI)

Zapisy zamknięte
Opis wydarzenia:
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla placówek oświatowych w  Kamieniu

Proces rezerwacji oraz potwierdzenia zapisu znajdą Państwo Tutaj 

 

Podczas każdego z warsztatów uczestnicy otrzymają bogatą dawkę wiedzy związaną z nadwiślańską fauną i florą, jak również z samą Wisłą. Poruszymy tematy związane z bogactwem i znaczeniem Wisły dla miasta, ludzi i natury. Przybliżymy ideę ochrony środowiska, co oznacza i dlaczego jest tak ważna.

  • Podczas zajęć będziemy bazować na współpracy, otwartym dialogu i serdecznej atmosferze.

  • Przekazujemy wiedzę dostosowaną do etapów rozwoju dzieci. Zależy nam na aktywizowaniu i pobudzaniu ich ciekawości z wykorzystaniem różnych metod pracy.

  • Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych warsztaty będą odbywały się w terenie, w formie spacerów edukacyjnych, gier terenowych czy zabaw ruchowych.

  • Czas trwania: 60-75 min. (zależne od dynamiki grupy).


WARSZTATY EDUKACYJNE DLA GRUP PRZEDSZKOLNYCH, SZKOLNYCH (kl. I-VI) ORAZ GRUP SPECJALNYCH 

„Odpad, gatunek inwazyjny” 

Segregujemy odpady, ale wciąż jest przy tym wiele błędów. Po co je segregujemy, jak robić to poprawnie, czy możemy zmniejszyć ilość śmieci i dlaczego są niebezpieczne.

Cele szczegółowe warsztatu:

  • - poznanie pojęć odpad, segregacja, recykling

  • - poznanie kolorów pojemników, różnych rodzajów odpadów i zasad  segregacji

  • - zdobycie umiejętności postępowania z odpadami (ograniczanie, ponowne wykorzystanie, segregacja)

  • - przybliżenie terminu ochrony środowiska i Natura 2000

  • - uwrażliwianie na otaczającą nas naturę i motywowanie do odpowiedzialności za swoje działania

  • - doskonalenie myślenia przyczynowo-skutkowego, krytycznego

  • - doskonalenie umiejętności społecznych, działania w grupie


Program i przebieg warsztatu:

 

  • - Powitanie i wprowadzenie do tematu

  • - Pogadanka na temat odpadów

  • - Gry, zabawy, segregacja odpadów

  • - Odpady w środowisku – spacer nad Wisłą


Materiały dydaktyczne:

  • - chusta Klanza z woreczkami

  • - rekwizyty odpadów różnych rodzajów

  • - rekwizyty produktów, które powstają z surowców wtórnych

  • - worek na śmieci i rękawiczki


Metody i formy pracy:

 

  • - słowna – pogadanka, objaśnienia, instrukcje

  • - burza mózgów

  • - ruchowa – zabawy z chustą

  • - praktyczna – wyjście w teren

  • - pokaz, obserwacji

  • - indywidualna i grupowa do 30 uczestników (grupa specjalna do 15 uczestników)


Informacje dodatkowe dla nauczyciela/opiekuna:

Powyższe zajęcia oparte są o spacer edukacyjny i działania w terenie, zachęcamy do śledzenia prognozy na wybrany dzień i dostosowanie ubrania uczestników do pogody.

"Zgodnie z ustawą z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich”, w Zarządzie Zieleni m.st. Warszawy wprowadzone zostały standardy ochrony małoletnich, a do ich stosowania są zobligowani wszyscy pracownicy.

Standardy ochrony małoletnich obowiązujące w Zarządzie Zielenie m.st. Warszawy znajdą Państwo Tutaj
Data i godzina
26 czerwca
11:00-12:15
Typ aktywności
Zajęcia dla szkół i przedszkoli
Tytuł i opis
Odpad, gatunek inwazyjny - (przedszkola oraz klasy I-VI)

Zapisy zamknięte
Opis wydarzenia:
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla placówek oświatowych w  Kamieniu

Proces rezerwacji oraz potwierdzenia zapisu znajdą Państwo Tutaj 

 

Podczas każdego z warsztatów uczestnicy otrzymają bogatą dawkę wiedzy związaną z nadwiślańską fauną i florą, jak również z samą Wisłą. Poruszymy tematy związane z bogactwem i znaczeniem Wisły dla miasta, ludzi i natury. Przybliżymy ideę ochrony środowiska, co oznacza i dlaczego jest tak ważna.

  • Podczas zajęć będziemy bazować na współpracy, otwartym dialogu i serdecznej atmosferze.

  • Przekazujemy wiedzę dostosowaną do etapów rozwoju dzieci. Zależy nam na aktywizowaniu i pobudzaniu ich ciekawości z wykorzystaniem różnych metod pracy.

  • Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych warsztaty będą odbywały się w terenie, w formie spacerów edukacyjnych, gier terenowych czy zabaw ruchowych.

  • Czas trwania: 60-75 min. (zależne od dynamiki grupy).


WARSZTATY EDUKACYJNE DLA GRUP PRZEDSZKOLNYCH, SZKOLNYCH (kl. I-VI) ORAZ GRUP SPECJALNYCH 

„Odpad, gatunek inwazyjny” 

Segregujemy odpady, ale wciąż jest przy tym wiele błędów. Po co je segregujemy, jak robić to poprawnie, czy możemy zmniejszyć ilość śmieci i dlaczego są niebezpieczne.

Cele szczegółowe warsztatu:

  • - poznanie pojęć odpad, segregacja, recykling

  • - poznanie kolorów pojemników, różnych rodzajów odpadów i zasad  segregacji

  • - zdobycie umiejętności postępowania z odpadami (ograniczanie, ponowne wykorzystanie, segregacja)

  • - przybliżenie terminu ochrony środowiska i Natura 2000

  • - uwrażliwianie na otaczającą nas naturę i motywowanie do odpowiedzialności za swoje działania

  • - doskonalenie myślenia przyczynowo-skutkowego, krytycznego

  • - doskonalenie umiejętności społecznych, działania w grupie


Program i przebieg warsztatu:

 

  • - Powitanie i wprowadzenie do tematu

  • - Pogadanka na temat odpadów

  • - Gry, zabawy, segregacja odpadów

  • - Odpady w środowisku – spacer nad Wisłą


Materiały dydaktyczne:

  • - chusta Klanza z woreczkami

  • - rekwizyty odpadów różnych rodzajów

  • - rekwizyty produktów, które powstają z surowców wtórnych

  • - worek na śmieci i rękawiczki


Metody i formy pracy:

 

  • - słowna – pogadanka, objaśnienia, instrukcje

  • - burza mózgów

  • - ruchowa – zabawy z chustą

  • - praktyczna – wyjście w teren

  • - pokaz, obserwacji

  • - indywidualna i grupowa do 30 uczestników (grupa specjalna do 15 uczestników)


Informacje dodatkowe dla nauczyciela/opiekuna:

Powyższe zajęcia oparte są o spacer edukacyjny i działania w terenie, zachęcamy do śledzenia prognozy na wybrany dzień i dostosowanie ubrania uczestników do pogody.

"Zgodnie z ustawą z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich”, w Zarządzie Zieleni m.st. Warszawy wprowadzone zostały standardy ochrony małoletnich, a do ich stosowania są zobligowani wszyscy pracownicy.

Standardy ochrony małoletnich obowiązujące w Zarządzie Zielenie m.st. Warszawy znajdą Państwo Tutaj
Data i godzina
26 czerwca
18:00-20:00
Typ aktywności
Warsztat
Tytuł i opis
Warsztaty #Warszawawwkwiatach | Ogrodowy czwartek
Informacje o zapisach w treści
Opis wydarzenia:
"Ogrodowe czwartki” to cykl spotkań z ekspertami #wKamieniu, którzy w praktyczny sposób podzielą się z Wami swoją wiedzą i pomogą w przygotowaniach do najpiękniejszego stołecznego konkursu, czyli Warszawy w kwiatach.


OGRODOWY CZWARTEK | BYLIY Z NASION

Zapraszamy na warsztaty z Partnerem tegorocznej edycji konkursu #Warszawawkwiatach, Okręgiem Mazowieckim Polskiego Związku Działkowców. W czwartek spotkamy się z Katarzyną Maśną z ROD Fort Szczęśliwice, jurorką konkursu. Tematem zajęć będzie rozmnażanie generatywne bylin. Będę mówiła o tym, jakie byliny można w ten sposób pozyskać i jak to zrobić.


 PODCZAS WARSZTATÓW
 dowiesz się, jak tanio uzyskać morze kwiatów w ogrodzie dzięki rozmnażaniu generatywnemu,
poznasz jakie byliny można w ten sposób pozyskać
wysiejesz rośliny i zabierzesz je do domu.


Uwaga: prosimy o przyniesienie plastikowych, małych pojemniczków (po jogurtach, śmietanie)

Na spotkania zapraszamy zarówno osoby, które dopiero stawiają pierwsze ogrodnicze kroki, jak i wieloletnich ogrodników, którzy chcą się jeszcze czegoś nauczyć lub podzielić swoimi doświadczeniami.


GDZIE I KIEDY?
czwartek, 26.06 w godz. 18:00-20:00
Pawilon Edukacyjny Kamień nad Wisłą (ul. Wybrzeże Puckie 1)


DLA KOGO?
Dla wszystkich, dla rodzin z dziećmi, dla zainteresowanych ogrodnictwem.


WYDARZENIE BEZPŁATNE
Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy we współpracy z Okręgiem Mazowieckim Polskiego Związku Działkowców.


ZAPISY
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują ZAPISY!

Zapisy startują w poniedziałek, 23 czerwca od godz. 12:00 i trwają do wyczerpania miejsc.


 INFORMACJA O DOSTĘPNOŚCI
Pawilon Edukacyjny Kamień jest dostępny architektonicznie. Wydarzenia odbywają się na parterze lub na terenie wokół pawilonu. W budynku znajduje się przystosowana toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, w której znajduje się także przewijak. W drugiej toalecie dostępna jest różowa skrzyneczka. Nie jest dostępny tłumacz migowy ani asystent.
Dojazd: Pawilon Edukacyjny Kamień znajduje się pod adresem ul. Wybrzeże Puckie 1, 03-301 Warszawa (Praga-Północ). Dostępny jest parking z miejscem dla osób z niepełnosprawnością. Najbliższy przystanek tramwajowy to Wybrzeże Helskie (200 metrów, uwaga: brak windy). Najbliższy przystanek autobusowy to Rondo Starzyńskiego (650 metrów). Najbliższy przystanek kolejowy to Warszawa ZOO (700 metrów).
W razie pytań lub potrzeby indywidualnego wsparcia prosimy o kontakt pod adresem kamien@zzw.waw.pl lub telefonicznie 723 248 991.
Data i godzina
27 czerwca
19:00-20:30
Typ aktywności
Koncert / spektakl
Tytuł i opis
Piątek, urodziny Kociątek - wieczór opowieści na 2. urodziny Kolektywu Opowieści Tamdaryn

Wstęp wolny
Opis wydarzenia:
Jaki kot jest, każdy widzi. A KOT-y?


Dwa lata temu o tej porze padły między nami te sakramentalne słowa: a może zaczniemy działać razem jako grupa?
A teraz świętujemy drugie urodziny i zapraszamy Was serdecznie do celebrowania tej okazji razem z nami!

Na drugie urodziny przygotowaliśmy dwie niespodzianki


 Po pierwsze: wieczór opowieści! Popłyną na nim nasze – i Wasze – ulubione historie, które w tym roku pojawiły się na naszych wydarzeniach. Każdy z nas opowie tę jedną, z której w tym roku jest najbardziej dumny. Cuda i dziwy, śmiechy i strachy, magiczne stwory i zwykli ludzie – to wszystko nas czeka podczas kocich opowieści.


 A po drugie, ognisko! Po wieczorze opowieści usiądziemy razem wokół ognia, by dzielić się dalej historiami, słodkościami i dobrym słowem. To będzie również czas, kiedy Wy – nasza publiczność – będziecie mogli podzielić się swoją historią, jeśli macie ochotę.

Zapraszamy Was serdecznie już 27 czerwca w piątek do Pawilonu Edukacyjnego Kamień o godz. 19.00.

Wstęp wolny!
Data i godzina
27 czerwca
19:45-22:15
Typ aktywności
Rejsy edukacyjne
Tytuł i opis
Edukacyjnie po Wiśle | Rejs na zachód słońca
Informacje o zapisach w treści
Opis wydarzenia:
Zanurz się w przyrodzie w Dzielnicy Wisła!

Z radością zapraszamy Was do odkrywania piękna miejskiej przyrody z zupełnie innej perspektywy. Przygotowaliśmy dla Was bezpłatne rejsy edukacyjne po Wiśle, które odbywać się będą od maja do września. Na wyprawach z ekspertami poznacie tajemnice nadwiślańskiej fauny i flory, sztuki przetrwania czy fotografii przyrodniczej oraz spojrzycie na rzekę w wyjątkowej aurze wschodów i zachodów słońca.


 27 czerwca zapraszamy na wyjątkowy rejs o zachodzie słońca, tradycyjną, drewnianą łodzią: LUPINA VEL BASON. Popłyniemy w stronę Zawad, następnie zawrócimy, wzdłuż bulwarów w dół rzeki. Zatrzymamy się na dzikiej łasze przy moście Poniatowskiego.


Wisła jak Amazonka? - okiem i czuciem hydrobiolożki. Barbara Pietrzak spędziła parę tygodni płynąc w dół lub w górę Amazonką. A drugie tyle Wisłą. I wiecie co? Doświadczenie bycia w przyrodzie miała podobne. Ptaki gniazdujące na piaszczystych łachach, zieloność brzegów... Opowie Wam trochę o Wiśle, jako "ostatniej dzikiej rzece Europy".


 GDZIE I KIEDY?
Start i koniec rejsu: Plaża Saska
27 czerwca w godz. 19:45-22:15 (zbiórka 19:30 przy fladze/winderze Dzielnicy Wisła i nie czekamy na spóźnialskich!)


 DLA KOGO?
Dla wszystkich. Dzieci mogą uczestniczyć pod opieką dorosłych.


 Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na rejsy obowiązują ZAPISY! Jedna osoba może dokonać jednego zapisu dla maksymalnie trzech osób - osoba dorosła nie może zapisać drugiej osoby dorosłej (jedynie swoje dzieci)


 Zapisy na powyższe rejsy startują w poniedziałek, 23 czerwca od godz. 12:00 i trwają do wyczerpania miejsc.


 Zgłoszenia przyjmujemy przez naszą stronę internetową: https://zzw.waw.pl/edukacja/kalendarz-wydarzen/.

Uwaga: Osoby, które potwierdzą zapis i nie pojawią się na wydarzeniu będą miały zablokowaną możliwość uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Drużynę Kamienia na 2 miesiące.
Data i godzina
28 czerwca
09:30-10:30
Typ aktywności
Rejsy edukacyjne
Tytuł i opis
Edukacyjnie po Wiśle | Rejs ornitologiczny
Informacje o zapisach w treści
Opis wydarzenia:
Zanurz się w przyrodzie w Dzielnicy Wisła!

Z radością zapraszamy Was do odkrywania piękna miejskiej przyrody z zupełnie innej perspektywy. Przygotowaliśmy dla Was bezpłatne rejsy edukacyjne po Wiśle, które odbywać się będą od maja do września. Na wyprawach z ekspertami poznacie tajemnice nadwiślańskiej fauny i flory, sztuki przetrwania czy fotografii przyrodniczej oraz spojrzycie na rzekę w wyjątkowej aurze wschodów i zachodów słońca.


28 czerwca zapraszamy na dwa rejsy edukacyjno-przyrodnicze w ramach cyklu "Skrzydlata Dzielnica Wisła" o tematyce ornitologicznej, tradycyjnymi, drewnianymi łodziami z edukatorem Łukaszem Poławskim. Podczas rejsów ekspert przybliży wiedzę na temat występujących na warszawskim odcinku Wisły gatunków ptaków, w tym lęgowych i zimujących, obszaru Natura 2000 „Dolina Środkowej Wisły”, oraz celu i przedmiotu ochrony.


 Popłyniemy w górę rzeki w stronę najważniejszej ostoi ptaków w Warszawie, czyli rezerwatu przyrody Wyspy Zawadowskie. Sezon lęgowy trwa i ptaki wciąż są zajęte pracami przy gniazdach, ale z pewnością po drodze zobaczymy wiele gatunków. Ponadto wsłuchamy się w opowieść też o innych dzikich zwierzętach tu występujących i zastanowimy dlaczego tak dużo ich tutaj jest.


 GDZIE I KIEDY? Start i koniec rejsu: Plaża Saska

28 czerwca w godz. 09:30-11:30 (zbiórka 09:15 przy fladze/winderze Dzielnicy Wisła i nie czekamy na spóźnialskich!)

28 czerwca w godz. 12:00-14:00 (zbiórka 11:45 przy fladze/winderze Dzielnicy Wisła i nie czekamy na spóźnialskich!)


 DLA KOGO?
Dla wszystkich. Dzieci mogą uczestniczyć pod opieką dorosłych.


 Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na rejsy obowiązują ZAPISY! Jedna osoba może dokonać jednego zapisu dla maksymalnie trzech osób - osoba dorosła nie może zapisać drugiej osoby dorosłej (jedynie swoje dzieci).


 Zapisy na powyższe rejsy startują w poniedziałek, 23 czerwca od godz. 12:00 i trwają do wyczerpania miejsc.


 Zgłoszenia przyjmujemy przez naszą stronę internetową: https://zzw.waw.pl/edukacja/kalendarz-wydarzen/.

Uwaga: Osoby, które potwierdzą zapis i nie pojawią się na wydarzeniu będą miały zablokowaną możliwość uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Drużynę Kamienia na 2 miesiące.
Data i godzina
28 czerwca
12:00-14:00
Typ aktywności
Warsztat
Tytuł i opis
Warsztaty #wKamieniu | Bioróżnorodność ukryta w kolorach
Informacje o zapisach w treści
Opis wydarzenia:
Zapraszamy na cosobotnie rodzinne warsztaty #wKamieniu!

Przyroda to prawdziwa skarbnica barw – od soczystej zieleni liści, przez słoneczne żółcie kwiatów, aż po ciepłe brązy ziemi. Od wieków ludzie czerpali z natury, wykorzystując rośliny, owoce i minerały do tworzenia farb i barwników.


 Podczas warsztatów :

Zanurzymy się w fascynującym świecie naturalnych pigmentów, poznając ich pochodzenie, zastosowanie oraz znaczenie dla przyrody i człowieka.

- Dowiemy się, jak dawniej wykorzystywano naturalne barwniki w sztuce i rzemiośle, a także jak możemy dziś, w duchu ekologii, wrócić do tych tradycyjnych metod.


W części praktycznej stworzymy własne próbniki kolorów, eksperymentując z naturalnymi składnikami i obserwując, jak zmieniają się ich barwy pod wpływem różnych substancji. Rozwijając kreatywność, będziemy mogli wymyślić nowe, nieistniejące kolory, nadać im własne nazwy i opracować receptury ich powstawania. Na zakończenie warsztatów uzyskanymi farbami uczestnicy stworzą prace inspirowane bogactwem barw natury.


GDZIE I KIEDY?
28.06. 2025r. godz. 12:00 na terenie Pawilonu Edukacyjnego Kamień na Golędzinowie, nad Wisłą (ul. Wybrzeże Puckie 1)


DLA KOGO?
• dorośli
• młodzież
• rodziny z dziećmi


ZAPISY
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty obowiązują zapisy. Zapisy startują w poniedziałek, 23 czerwca od godz. 12:00


 INFORMACJA O DOSTĘPNOŚCI
Pawilon Edukacyjny Kamień jest dostępny architektonicznie. Wydarzenia odbywają się na parterze lub na terenie wokół pawilonu. W budynku znajduje się przystosowana toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, w której znajduje się także przewijak. W drugiej toalecie dostępna jest różowa skrzyneczka. Nie jest dostępny tłumacz migowy ani asystent.
Dojazd: Pawilon Edukacyjny Kamień znajduje się pod adresem ul. Wybrzeże Puckie 1, 03-301 Warszawa (Praga-Północ). Dostępny jest parking z miejscem dla osób z niepełnosprawnością. Najbliższy przystanek tramwajowy to Wybrzeże Helskie (200 metrów, uwaga: brak windy). Najbliższy przystanek autobusowy to Rondo Starzyńskiego (650 metrów). Najbliższy przystanek kolejowy to Warszawa ZOO (700 metrów). Zobacz mapę dojazdu komunikacją miejską.
W razie pytań lub potrzeby indywidualnego wsparcia prosimy o kontakt pod adresem kamien@zzw.waw.pl lub telefonicznie 723 248 991
Data i godzina
28 czerwca
12:00-14:00
Typ aktywności
Rejsy edukacyjne
Tytuł i opis
Edukacyjnie po Wiśle | Rejs ornitologiczny
Informacje o zapisach w treści
Opis wydarzenia:
Zanurz się w przyrodzie w Dzielnicy Wisła!

Z radością zapraszamy Was do odkrywania piękna miejskiej przyrody z zupełnie innej perspektywy. Przygotowaliśmy dla Was bezpłatne rejsy edukacyjne po Wiśle, które odbywać się będą od maja do września. Na wyprawach z ekspertami poznacie tajemnice nadwiślańskiej fauny i flory, sztuki przetrwania czy fotografii przyrodniczej oraz spojrzycie na rzekę w wyjątkowej aurze wschodów i zachodów słońca.


28 czerwca zapraszamy na dwa rejsy edukacyjno-przyrodnicze w ramach cyklu "Skrzydlata Dzielnica Wisła" o tematyce ornitologicznej, tradycyjnymi, drewnianymi łodziami z edukatorem Łukaszem Poławskim. Podczas rejsów ekspert przybliży wiedzę na temat występujących na warszawskim odcinku Wisły gatunków ptaków, w tym lęgowych i zimujących, obszaru Natura 2000 „Dolina Środkowej Wisły”, oraz celu i przedmiotu ochrony.


 Popłyniemy w górę rzeki w stronę najważniejszej ostoi ptaków w Warszawie, czyli rezerwatu przyrody Wyspy Zawadowskie. Sezon lęgowy trwa i ptaki wciąż są zajęte pracami przy gniazdach, ale z pewnością po drodze zobaczymy wiele gatunków. Ponadto wsłuchamy się w opowieść też o innych dzikich zwierzętach tu występujących i zastanowimy dlaczego tak dużo ich tutaj jest.


 GDZIE I KIEDY? Start i koniec rejsu: Plaża Saska

28 czerwca w godz. 09:30-11:30 (zbiórka 09:15 przy fladze/winderze Dzielnicy Wisła i nie czekamy na spóźnialskich!)

28 czerwca w godz. 12:00-14:00 (zbiórka 11:45 przy fladze/winderze Dzielnicy Wisła i nie czekamy na spóźnialskich!)


 DLA KOGO?
Dla wszystkich. Dzieci mogą uczestniczyć pod opieką dorosłych.


 Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na rejsy obowiązują ZAPISY! Jedna osoba może dokonać jednego zapisu dla maksymalnie trzech osób - osoba dorosła nie może zapisać drugiej osoby dorosłej (jedynie swoje dzieci).


 Zapisy na powyższe rejsy startują w poniedziałek, 23 czerwca od godz. 12:00 i trwają do wyczerpania miejsc.


 Zgłoszenia przyjmujemy przez naszą stronę internetową: https://zzw.waw.pl/edukacja/kalendarz-wydarzen/.

Uwaga: Osoby, które potwierdzą zapis i nie pojawią się na wydarzeniu będą miały zablokowaną możliwość uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Drużynę Kamienia na 2 miesiące.
Data i godzina
28 czerwca
16:00-20:00
Typ aktywności
Koncert / spektakl
Tytuł i opis
Strefa Rytmu - warsztaty, pokazy uczniów i koncert Afrikan Harmajder | występy bębniarskie

Wstęp wolny
Opis wydarzenia:
CO:

Bębniarski koniec roku szkolnego się zbliża i z tej okazji mamy dla Was spotkanie:

- koncert grup warsztatowych, które z Kubą Pogorzelskim pracowały nad różnymi rytmami afrykańskimi,

- koncert AFRIKAN HARMAJDER z gościnnym udziałem Kuby Lichwy.


GDZIE:

Impreza odbędzie się w Pawilonie Edukacyjnym Kamień nad Wisłą

Adres: ul. Wybrzeże Puckie 1

03-301 Warszawa


KIEDY:

Sobota 28 czerwca 2025

Rozkład sobotniej imprezy:

16.00-17.30 pokazy grup w kolejności:

- grupy środowe (początkujące oraz średniozaawansowana 1)

- grupy czwartkowe - średniozaawansowana 2.

17.45 – 19.00 koncert AFRIKAN HARMAJDER - czyli najbardziej zaawansowanej grupy ze Strefy Rytmu.

Gościnnie wystąpi z nami Kuba Lichwa.

19.10-19.25 – Krótkie wystąpienie Kuby Pogorzelskiego na temat bębnów afrykańskich i zaproszenie na warsztaty.

19.30-20.00 – otwarte warsztaty dla wszystkich chętnych: prowadzenie Kuba Pogorzelski z pomocą uczniów.

20.00 – podziękowania i zakończenie imprezy.



DLA KOGO:

Na pokazy, warsztaty i koncert AFRIKAN HARMAJDER wstęp wolny.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


Organizatorem jest Fundacja Strefa Rytmu i zespół Afrikan Harmajder. Prowadzącym będzie Kuba Pogorzelski.


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.



Pawilon Edukacyjny Kamień jest dostępny architektonicznie. Wydarzenia odbywają się na parterze lub na terenie wokół pawilonu. W budynku znajduje się przystosowana toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, w której znajduje się także przewijak. W drugiej toalecie dostępna jest różowa skrzyneczka. W pawilonie znajduje się również pętla indukcyjna. Nie jest dostępny tłumacz migowy ani asystent.

Dojazd: Pawilon Edukacyjny Kamień znajduje się pod adresem ul. Wybrzeże Puckie 1, 03-301 Warszawa (Praga-Północ). Dostępny jest parking z miejscem dla osób z niepełnosprawnością. Najbliższy przystanek tramwajowy to Wybrzeże Helskie (200 metrów, uwaga: brak windy). Najbliższy przystanek autobusowy to Rondo Starzyńskiego (650 metrów). Najbliższy przystanek kolejowy to Warszawa ZOO (700 metrów). Zobacz mapę dojazdu komunikacją miejską.

W razie pytań lub potrzeby indywidualnego wsparcia prosimy o kontakt pod adresem kamien@zzw.waw.pl lub telefonicznie 723 248 991."
Data i godzina
29 czerwca
03:45-06:15
Typ aktywności
Rejsy edukacyjne
Tytuł i opis
Edukacyjnie po Wiśle | Rejs na wschód słońca
Informacje o zapisach w treści
Opis wydarzenia:
Zanurz się w przyrodzie w Dzielnicy Wisła!

Z radością zapraszamy Was do odkrywania piękna miejskiej przyrody z zupełnie innej perspektywy. Przygotowaliśmy dla Was bezpłatne rejsy edukacyjne po Wiśle, które odbywać się będą od maja do września. Na wyprawach z ekspertami poznacie tajemnice nadwiślańskiej fauny i flory, sztuki przetrwania czy fotografii przyrodniczej oraz spojrzycie na rzekę w wyjątkowej aurze wschodów i zachodów słońca.

29 czerwca zapraszamy na wyjątkowy rejs o wschodzie słońca, tradycyjną, drewnianą łodzią: LUPINA VEL BASON. Popłyniemy daleko w stronę Zawad z międzylądowaniem na dzikiej mokotowskiej plaży.

Barbara Pietrzak opowie o osobowościach zwierząt wodnych - kto mieszka w Wiśle? Każde zwierzę jest inne. Geny i doświadczenia kształtują coś, co ekolodzy behawioralni nazywają osobowościami. Czym one są? I co nam mówią o mieszkańcach Wisły? I czy śmiałe węgorze mają większe szanse niż te nieśmiałe na przeprawę przez przepławkę dla ryb we Włocławku?

GDZIE I KIEDY? Start i koniec rejsu: Plaża Saska

Start i koniec rejsu: Port Czerniakowski
29 czerwca w godz. 03:45-06:15 (zbiórka 03:30 przy Bosmanacie w Porcie Czerniakowskim i nie czekamy na spóźnialskich!)

DLA KOGO?
Dla wszystkich. Dzieci mogą uczestniczyć pod opieką dorosłych.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na rejsy obowiązują ZAPISY! Jedna osoba może dokonać jednego zapisu dla maksymalnie trzech osób - osoba dorosła nie może zapisać drugiej osoby dorosłej (jedynie swoje dzieci).

Zapisy na powyższe rejsy startują w poniedziałek, 23 czerwca od godz. 12:00 i trwają do wyczerpania miejsc.

Zgłoszenia przyjmujemy przez naszą stronę internetową: https://zzw.waw.pl/edukacja/kalendarz-wydarzen/.

Uwaga: Osoby, które potwierdzą zapis i nie pojawią się na wydarzeniu będą miały zablokowaną możliwość uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Drużynę Kamienia na 2 miesiące.
Data i godzina
29 czerwca
11:00-13:00
Typ aktywności
Warsztat
Tytuł i opis
EKOporanek #wKamieniu | Dzień wiatru
Informacje o zapisach w treści
Opis wydarzenia:
Niedzielne EKOporanki #wKamieniu to cykl rodzinnych spotkań, w których w przyjemny sposób spędzamy czas na pracy twórczej i zgłębianiu wiedzy na temat otaczającej nas przyrody.

Z okazji Światowego Dnia Wiatru zapraszamy na warsztaty rodzinne w Kamieniu. Nasz codzienny niewidzialny towarzysz będzie bohaterem tego dnia.


Podczas warsztatów:

- Porozmawiamy o jego wpływie na otaczającą nas przyrodę, rośliny, zwierzęta.

- Poszukamy wiatru nad Wisłą, sprawdzimy, czy go widać, czy da się go usłyszeć lub poczuć.

- Dowiemy się komu wiatr pomaga w podróży, jakie było jego znaczenie w dawnych wierzeniach.

- Rozgościmy się na Golędzinowskiej łące. Podczas wspólnego pleneru spróbujemy uchwycić wiatr przy pomocy akwareli.


 GDZIE I KIEDY?
niedziela, 29.06 o godzinie 11:00
Pawilon Edukacyjny Kamień na Golędzinowie, nad Wisłą (ul. Wybrzeże Puckie 1)


 DLA KOGO?
Dla rodzin z dziećmi, dla wszystkich.


 WYDARZENIE BEZPŁATNE
Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.


 ZGŁOSZENIA :
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują ZAPISY! Zapisy ruszają przez naszą stronę : https://zzw.waw.pl/edukacja/kalendarz-wydarzen/


 Zapisy startują w poniedziałek,23 czerwca od godz. 12:00 i trwają do wyczerpania miejsc.


 INFORMACJA O DOSTĘPNOŚCI
Pawilon Edukacyjny Kamień jest dostępny architektonicznie. Wydarzenia odbywają się na parterze lub na terenie wokół pawilonu. W budynku znajduje się przystosowana toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, w której znajduje się także przewijak. W drugiej toalecie dostępna jest różowa skrzyneczka. Nie jest dostępny tłumacz migowy ani asystent.
Dojazd: Pawilon Edukacyjny Kamień znajduje się pod adresem ul. Wybrzeże Puckie 1, 03-301 Warszawa (Praga-Północ). Dostępny jest parking z miejscem dla osób z niepełnosprawnością. Najbliższy przystanek tramwajowy to Wybrzeże Helskie (200 metrów, uwaga: brak windy). Najbliższy przystanek autobusowy to Rondo Starzyńskiego (650 metrów). Najbliższy przystanek kolejowy to Warszawa ZOO (700 metrów). Zobacz mapę dojazdu komunikacją miejską.
W razie pytań lub potrzeby indywidualnego wsparcia prosimy o kontakt pod adresem kamien@zzw.waw.pl lub telefonicznie 723 248 991.

Powiązane treści
Zobacz więcej


NA SKRÓTY
Wydanie opinii
Nieruchomości
Zamówienia publiczne
Pracuj z nami
FAQ
Warszawa 19115
Miejski Serwis Mapowy Warszawa 19115