Przystań Warszawa to kompleks drewnianych budynków wśród zieleni, na Cyplu Czerniakowskim, które oferuje mieszkańcom bogatą ofertę sportową, rekreacyjną i kulturalną. Przystań została oddana do użytkowania w marcu 2023 r., rok później rozpoczęła swoją działalność.
Więcej informacji o ofercie Przystani Warszawa znajdziecie na naszej stronie w zakładce „Dzielnica Wisła”.
Przystań Warszawa to kompleks siedmiu budynków położonych przy bulwarze Flotylli Pińskiej 1 na Cyplu Czerniakowskim i stanowi uzupełnienie otoczenia Portu Czerniakowskiego. Powierzchnia terenu to ok. 16 tys. m2., natomiast budynki zajmują 2 tys. m2.
W 2017 r. i 2019 r. w Przystani Warszawa były realizowane prace w ramach dwóch umów. Były to prace, w ramach których postawiono budynki w stanie surowym i wykonano część robót w zakresie instalacji sanitarnych i elektrycznych. Postawiono siedem drewnianych pawilonów, jeden z nich jest dwukondygnacyjny i składa się z żelbetowego hangaru, na którym zostały postawione dwa pawilony. Z uwagi na otaczającą zieleń, ustawienie budynków zostało tak dobrane, aby zachować jak najwięcej rosnących tam drzew. Wykonawcami prac były firmy ALFA-BET Polska i Transtolbud-Piekutowski.
W 2020 r. na zlecenie naszej jednostki wykonana została aktualizacja dokumentacji projektowej. Umowa na dokończenie prac budowlanych w Przystani została podpisana w lipcu 2021 r z firmą Profiklima. Przystań została oddana do użytkowania w marcu 2023 r. Prace obejmowały: wykonanie ścianek działowych, sufitów, wybranych elementów instalacji wewnętrznych oraz prace wykończeniowe.
Przetarg na dzierżawę do 8 lat tego atrakcyjnego kompleksu drewnianych budynków na Cyplu Czerniakowskim wygrało w 2024 r. Konsorcjum Przystań Warszawa. W maju 2024 r. Przystań rozpoczęła swoją działalność. Dzierżawca budynków ma za zadanie zadbać przede wszystkim o możliwość profesjonalnego i rekreacyjnego uprawiania sportów wodnych. W planach na kolejne lata działalności są zajęcia dla wioślarzy, kajakarzy, użytkowników supów i żeglarzy.
Całkowity koszt budowy Przystani Warszawa:
11 362 397 zł
Koszt budowy w latach 2017 i 2019:
ok. 7,4 mln zł oraz 580 tys. zł