Uroczystość wręczenia Nagrody Architektonicznej "Polityki" - widownia i scena w Muzeum Historii Polski. Widać telebim ze zdjęciem Parku Akcji "Burza"

Park Akcji „Burza” zdobył Grand Prix Nagrody Architektonicznej „Polityki”!

Park Akcji „Burza” z Kopcem Powstania Warszawskiego zdobył Grand Prix Nagrody Architektonicznej tygodnika „Polityka”.

To już kolejne prestiżowe wyróżnienie dla zrewitalizowanego przez naszą jednostkę parku, po trzech Nagrodach Architektonicznych Prezydenta Warszawy. Cieszy nas, że doceniono pracę naszych pracowników, projektantów z pracowni topoSpace i Archigrest oraz wykonawcy firmy Sorted.

W uzasadnieniu jury czytamy: „Park Akcji „Burza” to symbol ciekawej i ambitnej polityki w zakresie rozwijania oraz doskonalenia terenów zielonych stolicy. Zwycięski projekt pracowni Archigrest i topoScape w sposób perfekcyjny, ale i oryginalny powiązał ze sobą różne funkcje, jakie to miejsce powinno lub mogło spełniać: rekreacyjną, edukacyjną i martyrologiczną”.

Rewitalizacja Parku Akcji „Burza” z Kopcem Powstania Warszawskiego zakończyła się w lipcu 2023 r. Przestrzeń w parku została uporządkowana i zagospodarowana zgodnie z historyczną symboliką tego miejsca, a także z myślą o przyrodzie. Pojawiła się nowa zieleń i udogodnienia dla użytkowników. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu unijnego.

Więcej na temat rewitalizacji parku przeczytacie na naszej stronie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokaż inne artykuły