Park Akcji „Burza” z trzema Nagrodami Architektonicznymi!

Park Akcji „Burza” zdobył trzy Nagrody Architektoniczne Prezydenta Warszawy w kategoriach: projektowanie przestrzeni publicznej, Grand Prix oraz Rozwiązania Proekologiczne.

W finale inwestycji nominowanych do nagród za 2023 rok znalazła się przebudowa aż trzech naszych parków! Grand Prix jubileuszowej edycji Nagrody zdobył Park Akcji „Burza”, który został usypany z gruzów zwożonych w czasie powojennej odbudowy Warszawy. Teraz cały teren jest bardziej dostępny dla wszystkich. Nowe wąwozy dla pieszych ze ścianami z gruzobetonu prowadzą na szczyt z symbolem Polski Walczącej. Miejsce pamięci stało się też atrakcyjnym parkiem z placami zabaw dla dzieci. Wydzielono ostoje dzikiej przyrody – nieoświetlone i dostępne tylko dla dzikich zwierząt.

Park nie powstałby bez zaangażowania i ciężkiej pracy naszych ekspertów – Olgi Kowalczyk, Małgorzaty Zychowicz, Katarzyny Rymszy-Żuk, Olgi Rosłoń-Skalińskiej, Michała Rudzińskiego i Mariusza Orlińskiego. Za niezwykle owocną współpracę dziękujemy projektantom z Archigrest, TopoScape oraz wykonawcy prac budowlanych – firmie Remondis.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt!

 

Pokaż inne artykuły