Wielobarwne tulipany w słońcu

Przywitajcie z nami wiosnę! Nowe podcasty, warsztaty i spacery przyrodnicze

Przywitajcie z nami wiosnę! Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Was na powitanie naszej ulubionej pory roku.

ZANURZ SIĘ Z NAMI W ZIELENI

Kontynuujemy cykl podcastów „Zanurzeni w zieleni”! Z drugim sezonem startujemy w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, 21 marca. W pierwszym odcinku posłuchamy o ukwieceniach w stolicy i 41. edycji konkursu Warszawa w kwiatach. W 2023 r. opublikowaliśmy 6 odcinków, a w 2024 r. ukaże się kolejnych 20!

Podcast jest dostępny na platformach: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Spreaker oraz na naszym YouTube.

STARTUJEMY Z OGRODOWYMI CZWARTKAMI

Również w pierwszy dzień wiosny rozpoczynamy cykl spotkań „Ogrodowe czwartki” w ramach w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Nasze ekspertki i eksperci będą dzielić się tam praktyczną wiedzą na temat pielęgnacji kwiatów. Na pierwszym ze spotkań uczestnicy dowiedzą się więcej o wiosennym sadzeniu i komponowaniu roślin. Wydarzenie poprowadzą Małgorzata Dudek-Grzegorzewska i Dorota Wandel.

W lutym wystartował też nasz nowy kanał na YouTube – „Warszawa w kwiatach”. To miejsce, gdzie nasze ogrodniczki i ogrodnicy, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, dzielą się wiedzą o tym, jak pielęgnować rośliny w przestrzeni miejskiej, na balkonie czy w ogródku. Będzie można m.in. poznać róże Warszawy i zobaczyć, co kwitnie w danym sezonie w stolicy. Kanał prowadzą ekspertki naszej jednostki: Małgorzata Dudek-Grzegorzewska i Agnieszka Kowalska.

PIERWSZY WEEKEND WIOSNY

W sobotę, 23 marca proponujemy wyjść na dwór i na Pole Mokotowskie. Spotykamy się, bo wierzymy, że grupowo jeszcze przyjemniej wita się wiosnę.

Z Muzeum Woli pożegnamy wystawę „Zimno już było” organizowaną w ramach 15. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. Z Towarzystwem Krajoznawczym Krajobraz chcemy Was zachęcić do systematycznego spacerowania i szwendania. Z Barem Studio posadzimy na Polu krzewy w ramach Zielonego Wolontariatu, a z Agencją Tradycyjną będziemy śpiewać i odpędzać złe moce.

Program jest nieobowiązkowy. Można się dołączać i odłączać w dowolnym momencie. Można też być zawsze i wszędzie. Chodźcie (i jedźcie) z nami! Szczegóły wydarzenia na Facebooku.

NOWOŚCI W KAMIENIU

Ciekawie zapowiada się oferta Pawilonu Edukacyjnego Kamień. W najbliższą sobotę, 23 marca, rusza cykl bezpłatnych warsztatów. Edukatorzy w Kamienia będą poruszać tematy związane z przyrodą, Wisłą wraz z obszarem Natura 2000 „Dolina Środkowej Wisły”, różnorodnością biologiczną, zwierzętami, ogrodnictwem czy entomologią. Eksperci z różnych dziedzin zabiorą też uczestników na spacery przyrodnicze, dendrologiczne i ornitologiczne, a na amatorów wyzwań czekać będą pełne zagadek gry terenowe. Odwiedzający Pawilon Edukacyjny Kamień będą mogli wziąć również udział w plenerowych wydarzeniach, np. Dzień i Noc w Kamieniu, Dzień Dziecka, Noc Kupały czy piknik dendrologiczny.

Weekendową ofertę uzupełniać będą rodzinne spotkania z cyklu „Niedzielne eko poranki” oraz stała oferta warsztatowa skierowana do placówek edukacyjnych, która realizowana jest w każdy wtorek i czwartek. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń będzie można znaleźć na stronie Kamienia na Facebooku oraz na stronie Zarządu Zieleni. 

 

 

Pokaż inne artykuły