Zazieleńmy Towarową

Wiosną zasadzimy nowe drzewa przy ul. Towarowej. Porozmawiajmy o tym, jak jeszcze poprawić przestrzeń wokół tej ulicy. Będziemy rozmawiać:
  • o nowej zieleni
  • o ławkach i koszach na śmieci
  • o tym, które chodniki i ścieżki wymagają zmian i remontu
Zbieramy różne opinie. Każdy głos się liczy!
 
Nowa zieleń to nowe przyjazne miejsca wypoczynku, krok w stronę czystszego powietrza i niższej temperatury w Twoim sąsiedztwie. Nowa zieleń może również chronić Twoją okolicę przed nielegalnym parkowaniem.
Dzięki programowi #zieloneulice zmieni się blisko 80 głównych ulic Warszawy. Już wiosną 2018 roku nowe drzewa pojawią się tam, gdzie wiemy, że ich brakuje. W konsultacjach rozmawiamy o tym, co  jeszcze możemy zrobić.
Więcej o programie #zieloneulice znajdziesz na naszej stronie.
Jak można wziąć udział w konsultacjach:
I. Będziemy rozmawiać o potrzebach związanych z zielenią
Spotkanie
Pisemnie
Od 26 stycznia do 5 lutego napisz o swoich potrzebach związanych z zieleni
  • e-mailem: konsultacje@zzw.waw.pl. Sfotografuj wybrane miejsce, podaj jego lokalizację i napisz, co chciałbyś/ chciałabyś tu zmienić, a co zachować
  • pocztą: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, ul. Hoża 13a, 00-528 Warszawa
 W pierwszej połowie lutego opublikujemy krótkie podsumowanie – to, co od Was usłyszeliśmy o Waszych potrzebach. Pod koniec lutego projektanci i projektantki wpiszą zebrane głosy w koncepcję zazielenienia ulic. W pierwszej połowie marca koncepcję oceni komitet sterujący tym projektem. Następnie projektanci i projektantki naniosą ostatnie poprawki. Projekty zielonego otoczenia ulicy Towarowej opublikujemy w pierwszej połowie kwietnia na stronie konsultacje.um.warszawa.pl i na tej stronie.
II. Będziemy rozmawiać o koncepcji na zazielenienie ulicy Towarowej
Spotkania
Projektanci będą czekać na Ciebie
  • 12 kwietnia (czwartek), od godz. 17:00 do 20:00, Warsaw Trade Tower, ul. Chłodna 51 (piętro 35) – spotkanie robocze, ostateczny termin przedstawienia koncepcji został przesunięty (termin spotkania wkrótce)

Koncepcja Towarowej

Ze względu na złożoność zagadnień związanych z tworzeniem koncepcji ul. Towarowej przedstawiony poniżej materiał jest niepełny. Ostateczny efekt pracy zespołu projektowego zostanie przedstawiony na dodatkowym spotkaniu i będzie podlegał konsultacji.

materiał wyjściowy do stworzenia koncepcji

 Pisemnie
Możesz napisać, co sądzisz o tych projektach  (termin składania uwag wkrótce)
Koncepcje zagospodarowania ulic i raport z konsultacji opublikujemy w czerwcu 2018. Pierwszą zieleń posadzimy jeszcze w 2018 roku. Projekty wymagające większych przekształceń będziemy realizować stopniowo w kolejnych sezonach.
 
Pokaż inne artykuły