Zazieleńmy Marszałkowską

Wiosną zasadzimy nowe drzewa przy ul. Marszałkowskiej wraz z pl. Bankowym, pl. Zbawiciela i pl. Unii Lubelskiej. Porozmawiajmy o tym, jak jeszcze poprawić przestrzeń wokół tych miejsc.

Będziemy rozmawiać:

  • o nowej zieleni
  • o ławkach i koszach na śmieci,
  • o tym, które chodniki i ścieżki wymagają zmian i remontu.

Zbieramy różne opinie. Każdy głos się liczy!

Nowa zieleń to nowe przyjazne miejsca wypoczynku, krok w stronę czystszego powietrza i niższej temperatury w Twoim sąsiedztwie. Nowa zieleń może również chronić Twoją okolicę przed nielegalnym parkowaniem.

Dzięki programowi #zieloneulice zmieni się blisko 80 głównych ulic Warszawy. Już wiosną 2018 roku nowe drzewa pojawią się tam, gdzie wiemy, że ich brakuje. W konsultacjach rozmawiamy o tym, co  jeszcze możemy zrobić.

Więcej o programie #zieloneulice znajdziesz na  naszej stronie.

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

I. Będziemy rozmawiać o potrzebach związanych z zielenią

Spotkanie

  • o zielonej Marszałkowskiej rozmawiamy 3 lutego 2018 (sobota), w godz. 10:00-13:30, Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy, ul. Marszałkowska 77/79

Pisemnie

Od 26 stycznia do 5 lutego napisz o swoich potrzebach związanych z zielenią

  • e-mailem: konsultacje@zzw.waw.pl. Sfotografuj wybrane miejsce, podaj jego lokalizację i napisz, co chciałbyś/ chciałabyś tu zmienić, a co zachować
  • pocztą: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, ul. Hoża 13a, 00-528 Warszawa

W pierwszej połowie lutego opublikujemy krótkie podsumowanie – to, co od Was usłyszeliśmy o Waszych potrzebach. Pod koniec lutego projektanci i projektantki wpiszą zebrane głosy w koncepcję zazielenienia ulic. W pierwszej połowie marca koncepcję oceni komitet sterujący tym projektem. Następnie projektanci i projektantki naniosą ostatnie poprawki. Projekty zielonego otoczenia ulicy Marszałkowskiej opublikujemy w pierwszej połowie kwietnia na tej stronie i na stronie konsultacji społecznych.

II. Będziemy rozmawiać o koncepcji na zazielenienie ulicy Marszałkowskiej (wraz z placem Bankowym, Zbawiciela i Unii Lubelskiej)

Spotkania

Projektanci będą czekać na Ciebie

  • 14 kwietnia (sobota), od godz.10:00 do 13:00, Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego, ul. Marszałkowska 77/79 (sala na parterze)

Koncepcja ulicy:

ul.Marszałkowska_odc_1_Pl.Bankowy-ul.Świętokrzyska

Marszałkowska_odc_2_ul.Świętokrzyska-Pl.Konstytucji

ul.Marszałkowska_odc_3_Pl.Konstytucji-Pl.Unii_Lubelskiej

Pisemnie

Od 12 do 30 kwietnia możesz napisać, co sądzisz o tych projektach

Koncepcje zagospodarowania ulic i raport z konsultacji opublikujemy w czerwcu 2018. Pierwszą zieleń posadzimy jeszcze w 2018 roku. Projekty wymagające większych przekształceń będziemy realizować stopniowo w kolejnych sezonach.

 

Pokaż inne artykuły