Wystawa „Smog groźniejszy niż smok”

#_LOCATIONMAP

Data/godzina
Date(s) - 12 stycznia 2023
17:00 - 19:30

Kategorie


Serdecznie zapraszamy na wystawę „Smog groźniejszy niż smok” wraz z wykładem inaugurującym, które odbędą się 12 stycznia o godzinie 17.00 w Pawilonie Edukacyjnym Kamień na Wybrzeżu Puckim 1 w Warszawie. Prelekcję wygłosi dr Artur Szkop, fizyk z Zakładu Fizyki Atmosfery Instytutu Geofizyki PAN.
Podczas spotkania będzie można się dowiedzieć, czym jest smog i dlaczego tak negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Dokładniej przyjrzymy się zanieczyszczeniom atmosferycznym, które najczęściej spotykamy w codziennym życiu. Opowiemy o rodzajach smogu oraz zastanowimy się, jak najlepiej z nim walczyć i jak pogodzić walkę z zanieczyszczeniami w atmosferze z walką z globalnym ociepleniem.
Prelegent: dr Artur Szkop – fizyk specjalizujący się w fizyce atmosfery, adiunkt w Instytucie Geofizyki PAN. W swojej pracy skupia się na wieloprzyrządowym podejściu do pomiarów aerozoli atmosferycznych w celu zdobycia wiedzy o ich składzie, źródłach oraz ewolucji.
Wstęp wolny. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zapisać się przez formularz: https://forms.gle/b1CGKvjRGgnL3QmA6.
Spotkanie jest organizowane jako część projektu Instytutu Geofizyki PAN, „Fascynująca Ziemia”, który jest finansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Społeczeństwa”.
Wydarzenie zrealizowane w Pawilonie Edukacyjnym „Kamień” w Warszawie przy ul. Wybrzeże Puckie 1, wybudowanym w ramach projektu pn. „Ochrona siedlisk kluczowych gatunków ptaków Doliny Środkowej Wisły w warunkach intensywnej presji aglomeracji warszawskiej” (WislaWarszawska.pl). Projekt został dofinansowany z Instrumentu Finansowego LIFE+ Wspólnoty Europejskiej oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.