Latarnie świecą wieczorem w parku Dolina Szwajcarska

Wymieniliśmy latarnie w Dolinie Szwajcarskiej z firmą E.ON Polska

W ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy, wraz z E.ON Polska wymieniliśmy oświetlenie w Dolinie Szwajcarskiej na energooszczędne oprawy LED.

Wspólnie z E.ON Polska, w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy, zmodernizowaliśmy 42 latarnie, które były w istotnej części uszkodzone i energochłonne. Wymieniliśmy oświetlenie na energooszczędne oprawy LED, dzięki czemu latarnie są teraz bardziej efektywne energetycznie. Zminimalizowaliśmy też zanieczyszczenie światłem, z czego skorzystają okoliczni mieszkańcy oraz dzicy mieszkańcy parku.

Niższe zużycie prądu i korzyści dla mieszkańców

Oprawy LED to najbardziej energooszczędny typ oświetlenia – zużywa znacznie mniej energii od tradycyjnych źródeł światła. Dotychczasowe oprawy zastosowane w Dolinie Szwajcarskiej miały moc ok. 70W każda. Po montażu nowych opraw obniżyliśmy ją do 27W. Oznacza to, że do oświetlenia parku potrzeba teraz niemal 3 razy mniej prądu! W skali roku, dzięki nowym 42 oprawom, oszczędzimy prawie 7000 kilowatogodzin energii.

– Oszczędzanie energii i jej efektywne wykorzystywanie jest bardzo ważne zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów. To wyzwanie, przed którym stoi nie tylko każdy z nas, ale również całe społeczności czy miasta. Wierzymy we wspólne działanie i chcemy przyczynić się do zmian na lepsze, dlatego chętnie angażujemy się w inicjatywy w tym zakresie. Cieszymy się, że dzięki naszej inwestycji warszawska Dolina Szwajcarska będzie od teraz bardziej energooszczędna – mówi Piotr Bonecki, szef rynku masowego w E.ON Polska.

Nowe oprawy pozwolą skierować strumień świetlny tam, gdzie jest to potrzebne. Dzięki temu rośliny i zwierzęta parku będą mogły wrócić do naturalnego rytmu dobowego. Jest to ważna zmiana także dla okolicznych mieszkańców.

– Cieszy nas, że dzięki współpracy z przedsiębiorstwami w stolicy mamy jeszcze więcej zieleni czy małej architektury, a także możemy modernizować zabytkowe parki. Od 2021 r. w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy zawarliśmy 29 umów, posadziliśmy ponad 2 tys. m2 zieleni niskiej i urządziliśmy park kieszonkowy. To nie pierwszy raz, gdy współpracujemy z E.ON Polska – w 2022 r. rozpłytowaliśmy 250 m2 powierzchni betonowych.– mówi Magda Młochowska, dyrektorka koordynatorka ds. zielonej Warszawy.

Zielony Fundusz dla Warszawy to platforma współpracy z przedsiębiorstwami, które chcą włączyć się w ekologiczną transformację stolicy. Wsparciem zielonego rozwoju miasta może być finansowanie nasadzeń, pielęgnacji zieleni, czy też małej architektury.

Więcej informacji nt. Zielonego Funduszu dla Warszawy – na naszej stronie.

 

 

Pokaż inne artykuły