Widok z drona na staw na Polu Mokotowskim - wokół zbiornika drzewa i alejki spacerowe

Czy można wpuszczać psy do stawów na Polu Mokotowskim?

Na Polu Mokotowskim stworzyliśmy dla Waszych czworonogów dwa dedykowane oczka wodne. Prosimy, by nie wpuszczać psów do stawu głównego i na wyspy pływające. W zbiorniku przyjmuje się nowa roślinność, która ma wspomagać samooczyszczanie się stawu.

Kliknij, aby otworzyć lokalizacje oczek dla psów w Google Maps:

  1. oczko wodne dla psów w części śródmiejskiej
  2. oczko wodne dla psów w części ochockiej

Główny zbiornik wodny w parku po modernizacji zyskał nowe oblicze. Jest to zbiornik, który będzie cieszył mieszkańców przez cały rok dzięki zamkniętemu systemowi obiegu wody. Zastosowaliśmy skomplikowaną technologię oczyszczenia wody z zanieczyszczeń, która pozwoli na zachowanie stabilnego ekosystemu. Media filtracyjne z kruszyw oraz roślin oczyszczają wodę mechanicznie, chemicznie i biologicznie.

Istotną rolę w oczyszczaniu wody odgrywają rośliny oraz zooplankton. W strefach filtracyjnych posadziliśmy ponad 40 tys. roślin na łącznej powierzchni 7 tys. m2. Są to gatunki roślin szuwarowych, wynurzone i podwodne – te drugie zajmują większość powierzchni zbiornika. Rośliny nie tylko zachwycają swoim wyglądem i zapewniają schronienie dla zwierząt. Pochłaniają również biogeny, aby przeciwdziałać rozwojowi glonów oraz wspomagać utrzymanie właściwego działania złóż filtracyjnych. Na zbiorniku są także wyspy pływające obsadzone roślinnością, która również ogranicza rozrost glonów.

 

 

 

Pokaż inne artykuły