Rzeka życia – wystawa w Kamieniu

 

Stwórz z nami Panoramę Wisły – rzeki życia w Pawilonie Edukacyjnym Kamień! To obraz ukazujący Wisłę nocą w obrębie Warszawy, na jednym kawałku czarnego płótna o długości 10 m. Współtworzony z mieszkańcami Warszawy i Kawałowskim – artystą.

Wisła namalowana jest jako panorama, co idealnie wpisuje się w łukowy charakter ściany ekspozycyjnej Kamienia. Pokazana w trzech perspektywach z uwzględnieniem lewej i prawej strony Warszawy oraz budowanej kładki pieszo rowerowej, jako symbolu rozwoju Warszawy i dbania o środowisko naturalne Wisły. Na Panoramie będą namalowane charakterystyczne punkty Warszawy takie jak Stare Miasto, Stadion Narodowy, kościoły, biurowce, bulwary… oznaczone będą budynki i elementy ważne dla Warszawy. Sugestie do oznaczeń będą od mieszkańców.

Na obrazie, każdy, w szczególności mieszkańcy Warszawy będą mogli umieścić swoje postacie, rysując/malując je samodzielnie, markerami akrylowymi, przez cały okres ekspozycji panoramy w Kamieniu.

Panoramę będzie można zobaczyć i współtworzyć przez cały kwiecień, w godzinach otwarcia Pawilonu od 10.00-18.00. Adres Kamienia ul. Wybrzeże Puckie 1, Warszawa.

Start projektu 2.04.2024 r. od g. 17:00.

Po zakończeniu wystawy planowane jest tournee Panoramy po miastach, które są na długości Wisły (m.in. Kraków, Sandomierz, Płock, Gdańsk itd.).

Twórcą Panoramy Wisły jest Kawałowski. Prawnik, artysta i psycholog. Człowiek renesansu. Rozwijający się w charakterystycznym stylu malarskim. Kreatywny umysł twardo stąpający po ziemi. Stypendysta Dream and Do!

 

Współorganizatorami projektu jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

Przyjaciółmi artysty i wsparciem projektu są:

Ola i Piotr Janiszewscy

firma Piórczyński

Maciej Nasiński

Katalog Marzeń w ramach stypendium Dream and Do

 

Pokaż inne artykuły