Młode drzewa gotowe do posadzenia - leżą z korzeniami owiniętymi w baloty

Zazieleniamy skwer Krasińskiego

Trwają prace przy budowie skweru Krasińskiego na Żoliborzu. Rozpoczęliśmy sadzenie 24 drzew na pierwszym z odcinków inwestycji.

Śliwa wiśniowa, świerk, modrzew europejski, lipa, klon, brzoza, sosna czarna i dąb szypułkowy – to gatunki drzew, które pojawiły się na skwerze powstającym w pasie drogowym wzdłuż ul. Krasińskiego. Łącznie sadzimy tu 24 nowe drzewa o obwodach pni od 16 do 35 cm. Docelowo, po zakończeniu całej inwestycji, liczba drzew wzrośnie do 111.

Zadanie podzielone jest na etapy. Obecnie roboty realizowane są na pierwszym odcinku: od ul. Broniewskiego do ul. A.German. Nowe drzewa uzupełniają dotychczas wykonane prace w tym miejscu. Wykonawca zakończył ukształtowanie terenu, w tym nasypy, które zostaną obsadzone roślinami. Wykonano ciągi piesze oraz przebudowano chodnik przy skrzyżowaniu ul. Krasińskiego i Broniewskiego.

Do realizacji pozostało jeszcze wykończenie bocznych ścieżek, montaż małej architektury, założenie trawników i posadzenie roślin. Wśród kilku tysięcy roślin zobaczymy krzewy (m.in. irgi, jałowce, róże, tawuły), byliny i rośliny cebulowe – rozchodniki, seslerie jesienne, bodziszki, rozplenice japońskie czy narcyzy.

Pierwszy etap planujemy oddać mieszkańcom do użytku w kwietniu.

Dalszy harmonogram prac

Cała inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Po zakończeniu prac na pierwszym odcinku wykonawca rozpocznie roboty na kolejnym: od ul. A. German do ul. Przasnyskiej, a następnie od ul. Przasnyskiej do ulicy dojazdowej przy ul. Krasińskiego 69. W miarę możliwości udostępniane będą kolejne etapy, tak by mieszkańcy mogli korzystać z nowej zielonej przestrzeni wcześniej niż przed zakończeniem całej inwestycji.

Więcej o budowie skweru

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. Za prace budowlane odpowiada AKG Architektura Krajobrazu. Projekt przygotowała firma PROINWESTYCJA Katarzyna Łowicka.

 

Pokaż inne artykuły