Skwer Integrator na Bielanach - ławki, drewniane siedziska, rabaty z nasadzeniami, wyremontowany taras z pochylnią dla niepełnosprawnych. Widok z drona

Udostępniliśmy mieszkańcom drugą część Skweru Integrator

Betonowy plac na Bielanach zamienił się w atrakcyjne miejsce wypoczynku. Mieszkańcy już teraz mogą korzystać z ustawionych tu ławek i siedzisk, a wiosną będą mogli podziwiać nowe, kwitnące nasadzenia – łącznie ok. 3 tys. roślin.

Zakończyły się główne prace w ramach ostatniego etapu budowy Skweru Integrator. Teren przy skrzyżowaniu ul. Kasprowicza i al. Zjednoczenia stał się bardziej dostępny dla mieszkańców. Pojawiły się nowe miejsca do wypoczynku – siedziska na drewnianych tarasach i ławki warszawskie. Zmniejszono i wyremontowano taras ze schodami przylegającymi do budynku, w którym mieści się Bielański Integrator Przedsiębiorczych. Powstała również nowa pochylnia dla osób z niepełnosprawnościami.

W ramach drugiego etapu inwestycji ze skweru usunięto niemal 300 m2 utwardzonej powierzchni. W miejscu muru oporowego został założony trawnik oraz żywopłot z irgi błyszczącej. Na pozostałej przestrzeni wykonano nowe nasadzenia: rośliny cebulowe, byliny, krzewy oraz trzy lipy holenderskie w odmianie 'Palladia’.

Postawiono nowe kosze na śmieci. Pojawiły się też nowe latarnie i zamgławiacz. Ich uruchomienie nastąpi po zainstalowaniu skrzynki zasilającej przez firmę STOEN.

Skwer został zrealizowany przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy we współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany. Wykonawcą prac jest firma BIOSFERA Tomasz Tomala. I etap inwestycji zakończył się w kwietniu 2023 r.

 

 

 

Pokaż inne artykuły