Przekrój stawu głównego na Polu Mokotowskim

Apelujemy: nie wchodźcie do stawu w parku Pole Mokotowskie

Uwaga, z powodów bezpieczeństwa apelujemy, żeby nie wchodzić na lód na stawie w parku Pole Mokotowskie.

Informujemy, że staw główny w parku w najgłębszym miejscu ma 2,7 m głębokości. Poruszanie się po kruchym lodzie stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników parku. Wokół stawu zostały zamieszczone tabliczki z odpowiednią informacją.

W ramach modernizacji Pola Mokotowskiego wykonaliśmy nasadzenia roślinności wodnej, dlatego dla ochrony roślin i drobnych mieszkańców zbiorników prosimy, żeby nie wchodzić do stawów i nie wpuszczać tam psów przez cały rok. Czworonogi mogą korzystać z dwóch oczek wodnych – w części śródmiejskiej i ochockiej parku.

Ponieważ w ostatnich dniach dochodziło do niepokojących incydentów m.in. na Jeziorku Czerniakowskim czy właśnie na wspomnianym stawie, gdzie można było zobaczyć spacerujące matki z dziećmi, właścicieli psów czy łyżwiarzy, zalecamy ostrożność i prosimy, żeby nie wchodzić na oblodzone zbiorniki wodne także w innych parkach. Służby miejskie są świadome zagrożeń, dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, reagują także na pilne interwencje, ale nie są w stanie monitorować wszystkich terenów w mieście całą dobę.

Jeśli zobaczycie osoby wchodzące na staw, chodzące po lodzie, zwróćcie im uwagę, że to zagrożenie. Dbajcie o siebie i innych!

Informacje o lodowiskach i innych zimowych atrakcjach dostępnych w Warszawie możecie znaleźć na stronie „Aktywna Warszawa”.

Pokaż inne artykuły