Uśmiechnięte wolontariuszki biorą udział w akcji sadzeniu cebul

Bez Was Warszawa nie byłaby taka piękna – dziś jest Dzień Wolontariusza!

Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza! Arystoteles miał łatwy przepis na bycie szczęśliwym. Wystarczyło czynić dobro służąc innym. Od jego śmierci minęło ponad 2300 lat, a patrząc na naszych wolontariuszy jego przepis cały czas działa.

Niezależnie, czy sadzili cebule podczas pierwszych tegorocznych śnieżyc, czy ubrani w krótkie spodnie szukali śmieci w nadwiślańskich pokrzywach z ich twarzy nie schodził uśmiech. W tym roku w ramach #ZielonyWolontariat udało się przeprowadzić 100 akcji, w których wzięło udział ponad 4 tys. wolontariuszy. Pobiliśmy tym samym nasz rekord wszech czasów!

Zielony Wolontariat, który rozwijamy od 2022 r., z roku na rok przyciąga coraz więcej mieszkańców. Wolontariusze, często pracownicy firm, które same się do nas zgłaszają, chętnie sprzątają nadwiślańskie łęgi, sadzą tysiące bylin i roślin cebulowych w parkach, skwerach i przy ulicach. Akcje często odbywają się z udziałem naszych ogrodników, którzy dzielą się wiedzą na temat nasadzeń i pielęgnacji zieleni w Warszawie.

Co roku wiosną razem z wolontariuszami pomagamy nurogęsiom bezpiecznie dotrzeć do Wisły – z Łazienek Królewskich do Portu Czerniakowskiego. W tym roku odzew warszawiaków przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania. Mieli za zadanie monitorować okolice Kanału oraz Łazienek i stosować się do zaleceń w przypadku zaobserwowania tych ptaków. Razem z nimi rozmieściliśmy wzdłuż kanału tablice informujące o tym, że trwa okres lęgowy nurogęsi i należy zachować ostrożność.

DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy wszystkim zielonym ochotnikom za Wasz czas i energię, którą wkładacie w posadzenie każdej rośliny czy w podniesienie każdego śmiecia. Wasza praca jest ważna i potrzebna.

Dziękujemy za wszystkie spotkania z Wami. Dodajecie nam energii i motywujecie do dalszej pracy.

Dziś jest wasze święto! Bądźcie zdrowi i uśmiechnięci. Liczymy, że za rok pochwalimy się nowym rekordem.

Pokaż inne artykuły