Zielona Akademia – Studenckie Inicjatywy Ekologicznej Warszawy „ZA-SIEW”.

„Zielona Akademia” – nowy program promujący zielone studenckie inicjatywy w Warszawie!

Rusza program dla osób studenckich z warszawskich uczelni, które interesuje szeroko pojęta zieleń w stolicy. „Zielona Akademia – Studenckie Inicjatywy Ekologicznej Warszawy” to inicjatywa mająca na celu wyłonienie najlepszych studenckich pomysłów. Do zgłaszania innowacyjnych projektów zachęcamy wraz z InPost Green City.

Program „ZA-SIEW” jest skierowany do wszystkich osób studenckich, które chciałyby badać warszawską zieleń i wody lub myślą o rozwiązaniach związanych z różnorodnością biologiczną, usługami ekosystemowymi lub adaptacją miasta do zmian klimatu. Osoby, których projekty wygrają w konkursie będą mogły przeprowadzić zaplanowane badanie lub opracować koncepcję zaproponowanego rozwiązania dla miasta. Na każdego członka zespołu, którego pomysł wybierze komisja konkursowa czeka nawet 8 000 zł!

Uczestnicy Zielonej Akademii będą mogli zbadać np. co żyje w parkach zarządzanych przez naszą jednostkę lub jakie rośliny najlepiej sobie radzą ze skutkami zmian klimatu. Będą również mogli zgłosić innowacyjny pomysł na wykorzystanie deszczówki lub ciekawe rozwiązania dla zieleni przyulicznej.

Do udziału w programie zapraszamy zespoły złożone z 2-4 osób. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 grudnia. Szczegóły dotyczące programu znajdziecie na dedykowanej stronie: zzw.waw.pl/za-siew. Komisja konkursowa wybierze najlepsze pomysły do 15 stycznia 2024 r.

Pokaż inne artykuły