Akcja sadzenia roślin w ramach Zielonego Wolontariatu w Parku Linearnym Suwak

Nowe nasadzenia w Parku Linearnym Suwak w ramach Zielonego Funduszu

Prace w nowym parku Suwak są zaawansowane, a dzięki współpracy w ramach Zielonego Funduszu dosadziliśmy też nową zieleń. Ponad 40 osób z firmy AstraZeneca posadziło byliny, krzewy i trawy ozdobne na terenie budowanego obecnie Parku Linearnego Suwak. Rośliny zakupiła firma w ramach Zielonego Funduszu. W tym roku AstraZeneca również trzykrotnie sprzątała tereny nad Wisłą w ramach Zielonego Wolontariatu – brawo!

M.in. dzięki zaangażowaniu pracowników teren parku wzdłuż linii kolejowej na Służewcu będzie pełen różnorodnej zieleni – w przyszłym roku zakwitną posadzone w zeszłym tygodniu m.in. bez czarny, miodunka czy kalina. Nie zapomnieliśmy również, żeby posadzić bluszcz. Docelowo zieleń zajmie w parku powierzchnię ok. 14 tys. m2.

Co powstaje w parku Suwak?

Prace w parku są zaawansowane – zaczęliśmy od uporządkowania terenu (usunięcia gruzu) i budowy nawierzchni mineralnej w południowej części parku na odcinku od okolic stacji PKP Służewiec do ul. Konstruktorskiej. Posadziliśmy również 10 drzew w okolicy Ronda „Miś”, a wkrótce posadzimy kolejne 40.

Do końca roku planujemy budowę alejek z nawierzchni mineralnej na odcinku od ul. Konstruktorskiej do okolic ul. Woronicza. W styczniu wykonywane będą nawierzchnie z deków drewnianych. Zakończenie budowy parku planowane jest w II kwartale 2024 r.

Wasza firma lub organizacja chce działać na rzecz przyjaznej i bioróżnorodnej Warszawy? Dowiedzcie się więcej na temat Zielonego Funduszu.

Mieszkańcy zainteresowani udziałem w Zielonym Wolontariacie mogą zgłaszać się do Zarządu Zieleni na adres: wolontariat@zzw.waw.pl.

Pokaż inne artykuły