Nowa strefa sportowo-rekreacyjna pod mostem Siekierkowskim

W ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego zagospodarowaliśmy nieprzyjazną zazwyczaj przestrzeń pod mostem (na wysokości ul. Gwintowej) i przeznaczyliśmy ją na miejsce do ćwiczeń, dostępne dla wszystkich.

Możecie tu potrenować na urządzeniach do kalisteniki lub poćwiczyć ciosy wieszając worki bokserskie na specjalnej konstrukcji. W strefie sportu może trenować jednocześnie 14 osób. Do wszystkich urządzeń dostęp ułatwiają wygodne ciągi komunikacyjne, a cztery stanowiska bokserskie są dostosowane do użytku przez osoby na wózkach. Żeby dzieci się nie nudziły, gdy rodzice ćwiczą, zamontowaliśmy dla nich dwie zabawki, także dostępne dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Głównym punktem nowej przestrzeni sportowo-rekreacyjnej jest wielofunkcyjny podest, który może być używany jako pełnowymiarowy ring bokserski. Jego miękkie wyposażenie oraz słupki na okres jesienno-zimowy będą zdeponowane w magazynach naszej jednostki. Docelowo będą one użyczone jednemu z klubów warszawskich w celu udostępniania ringu pod mostem na wydarzenia.

Intencją pomysłodawczyń było, żeby każdy czuł się tu u siebie i nikt nie czuł się wykluczony. Tę ideę podkreślają murale zaprojektowane przez Olę Jasionowską, a wykonane przez Andy’ego Blacka, który już wcześniej tworzył murale na filarach pod mostem. Nowe murale promują różnorodną i dostępną dla wszystkich osób aktywność sportową.

Projekt został zrealizowany przy dużym udziale pomysłodawczyń Adriany Micy i Zosi, którym dziękujemy za dobrą i konstruktywną współpracę.

 

 

Pokaż inne artykuły