Warszawskie Drzewo Roku 2023 - dąb szypułkowy na Białołęce

Dąb z Białołęki „Warszawskim Drzewem Roku” 2023!

Monumentalny dąb szypułkowy Robert zwyciężył w naszym plebiscycie „Warszawskie Drzewo Roku”. Spośród niemal 21 tys. głosów mieszkańców, co piąty został oddany właśnie na tegorocznego laureata.

W konkursie o zwycięstwo walczyło 13 drzew reprezentujących 13 dzielnic. Białołęcki dąb, który ma ponad 350 lat, pokonał konkurencję – otrzymał aż 4280 głosów!

Na kolejnych dwóch miejscach znalazły się: grusza rosnąca przy ul. Nowy Świat (2729 głosów) i ponadstuletni dąb z ul. Płatnerskiej w Rembertowie (2561 głosów).

Zapraszamy na spacer dendrologiczny

Zwycięzca plebiscytu zostanie uhonorowany pamiątkową tabliczką podczas spaceru dendrologicznego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 listopada, o godz. 12:00. Spotkanie poprowadzą nasi dendrolodzy. Start przy zwycięskim drzewie na ul. Głębockiej 66/68.

W koronach miasta

Plebiscyt na Warszawskie Drzewo Roku jest częścią większego projektu „W koronach miasta” realizowanego przez naszą jednostkę od 2019 r. Poprzez działania edukacyjne – warsztaty, spacery czy pikniki, nasi edukatorzy i dendrolodzy dzielą się swoją wiedzą na temat drzew, ich wpływu na przestrzeń miejską, powietrze, temperaturę oraz na jakość życia mieszkańców miasta – ludzi i zwierząt.

Wiele ciekawostek o drzewach możecie obejrzeć w filmach edukacyjnych, opublikowanych w ramach ww. projektu. Są one dostępne na naszym kanale Youtube.

 

 

Pokaż inne artykuły