Wystawa w Pawilonie Edukacyjnym Kamień finalistów plebiscytu "Warszawskie Drzewo Roku 2023" - mieszkańcy patrzą na zdjęcia wiszące na ścianie bidynku

Głosujcie na Warszawskie Drzewo Roku 2023!

Trwa wyjątkowy plebiscyt naszej jednostki adresowany do wszystkich mieszkańców Warszawy, szczególnie do tych, którzy kochają drzewa. W sobotę, 7 października na pikniku dendrologicznym poznaliśmy 13 finalistów – teraz czas na Wasz głos! To Wy zdecydujecie, które z 13 drzew (z 13 dzielnic) zwycięży i zdobędzie tytuł Warszawskiego Drzewa Roku 2023.

Monumentalny dąb-pomnik przyrody, grusza, topola czarna, a może brzoza posadzona i pielęgnowana przez mieszkańców? Głosujcie na Waszego faworyta poprzez specjalny formularz zamieszczony na naszej stronie.

Głosowanie trwa do 10 listopada.

Wyjątkowy piknik w Kamieniu

Data pikniku dendrologicznego, który odbył się w Pawilonie Edukacyjnym Kamień nie była przypadkowa – 7 października świętowaliśmy Światowy Dzień Drzewa.

W Kamieniu można było obejrzeć wystawę zdjęć drzew-finalistów, ale najwięcej atrakcji czekało na mieszkańców na łąkach golędzinowskich. Podczas spaceru dendrologicznego i gry terenowej poznali przyrodę tego wyjątkowego miejsca, dowiedzieli się też więcej o znaczeniu drzew dla ekosystemu Wisły oraz związanej z nimi historii.

Nasi dendrolodzy zaprezentowali współczesne metody badania drzew. Ponadto mieszkańcy budowali karmniki dla ptaków, wyplatali koszyki i inne wyroby z wikliny, malowali na drewnianych krążkach i brali udział udział w quizach i konkursach na temat fauny i flory Warszawy.

Dziękujemy za to, że byliście z nami!

 

Pokaż inne artykuły