Edukacyjna jesień w „Kamieniu”… i nie tylko

W nowym roku szkolnym zapraszamy do Pawilonu Edukacyjnego Kamień. Od października na uczniów i przedszkolaków z warszawskich placówek czekać będzie nowa oferta edukacyjna w duchu przyrodniczym i zero waste.

Podczas jesiennych spacerów i warsztatów przyrodniczych w atmosferze zabawy nasi edukatorzy postarają się przekazać dawkę wiedzy o znaczeniu Wisły dla lasu łęgowego i jego mieszkańców. Wprowadzając odrobinę magii, opowiedzą o wierzeniach związanych z rzeką, jej roślinnością i gatunkami zwierząt, które można tu spotkać. Młodzi adepci przyrody zdobędą też wiedzę o najbardziej inwazyjnych gatunkach – odpadach i ich wpływie na otoczenie.

Różnorodna oferta warsztatów

W tym semestrze Pawilon Edukacyjny Kamień nawiązał także współpracę z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji m.st. Warszawy. Od października każdy poniedziałek w „Kamieniu” będzie należał do edukatorów MPWiK, którzy poprowadzą warsztaty pod nazwą „Warszawska kranówka rures* (*rules)”. Spotkania będą poświęcone tematowi wody w kontekście szanowania jej zasobów.

Jesień to również ostatni moment na wzięcie udziału w specjalnych warsztatach przygotowanych przez Fundację „W związku z naturą”. Spotkania dla przedszkolaków i uczniów klas I-III realizowane będą w każdą środę i piątek. Zapisy na warsztaty ruszają 18.09.2023 r. Zgłoszenia przyjmowane będą za pomocą formularza dostępnego na naszej stronie wraz z pełnym harmonogramem i opisem zajęć. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie warsztaty są bezpłatne.

Pokaż inne artykuły