Wizualizacja Skweru Krasińskiego na Żoliborzu - drzewa, krzewy, alejka spacerowa i rowerowa

Na Żoliborzu powstaje Skwer Krasińskiego

Rozpoczynamy budowę skweru oczekiwanego przez mieszkańców Żoliborza. W pasie drogowym wzdłuż ul. Krasińskiego pojawią się alejki pomiędzy górkami z nasadzeniami, różnorodna zieleń i strefa zabaw dla dzieci. Zadanie będzie realizowane etapami.

Skwer Krasińskiego będzie nowym zielonym miejscem na mapie Żoliborza. Mieszkańcy będą mogli podziwiać tam ponad 100 drzew (m.in. grusze, głogi, świerki, sosny czy lipy) oraz różnorodną roślinność niską. Zaplanowano nasadzenia kilkudziesięciu tysięcy roślin – krzewów (m.in. róże, lilaki, derenie) oraz bylin i roślin cebulowych ( np. narcyzy, tulipany). Na skwerze pojawią się także wielobarwne, pachnące łąki i pnącza oraz trawy ozdobne (np. miskanty chińskie, sesleria jesienna).

W ramach inwestycji powstaną nowe alejki pomiędzy trejażami. Mieszkańcy będą mogli też przysiąść na ławkach czy zagrać w warcaby przy stoliku do gier. Dla dzieci stworzona zostanie strefa zabaw.

Harmonogram inwestycji

Nowy skwer powstanie w pasie drogowym wzdłuż ul. Krasińskiego – na odcinku od ul. Broniewskiego do ulicy dojazdowej przy ul. Krasińskiego 69. Inwestycja ma być realizowana etapami, dlatego projekt budowy skweru podzielono na 4 odcinki:

  • odcinek nr 1: od ul. Broniewskiego do ul. A. German,
  • odcinek nr 2: od ul. A. German do ul. Przasnyskiej,
  • odcinki 3 i 4: od ul. Przasnyskiej do ulicy dojazdowej przy ul. Krasińskiego 69.

W pierwszej kolejności zrealizowane zostaną prace budowlane i nasadzenia na pierwszym odcinku skweru. Ta część ma zakończyć się w IV kwartale 2024 r. W tym samym czasie wybudowane zostaną również odcinki nr 2 i 3. Podpisaliśmy umowę z Wykonawcą na 4,1 mln zł. W dalszej kolejności chcemy wykonać nasadzenia na 2. i 3. odcinku oraz zrealizować odcinek nr 4.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. Za prace budowlane odpowiada AKG Architektura Krajobrazu.

Projekt i wizualizacje przygotowała firma PROINWESTYCJA Katarzyna Łowicka. Zespół:
Katarzyna Łowicka – architektura krajobrazu, urbanistyka, koordynacja
Paweł Batóg – drogi
Arkadiusz Depta – drogi
Łukasz Tomaszewski – elektryka
Krzysztof Taranek – elektryka
Paweł Sikorski – elektryka
Dominik Tyborowski – architektura krajobrazu, wizualizacje
Tomasz Birezowski – architektura, wizualizacje
Jerzy Klimowicz – konstrukcje
Adam Grodzki – przedmiary i kosztorysy

 

 

 

Pokaż inne artykuły