Więcej zieleni na Bielanach – zaczynamy drugi etap budowy Skweru Integrator

Betonowy plac przy al. Zjednoczenia zamieni się w pełną zieleni przestrzeń, bardziej dostępną dla mieszkańców, również dla osób z niepełnosprawnościami. Zniknie niemal 300 m2 utwardzonej powierzchni i pojawią się nowe nasadzenia – łącznie około 3 tys. roślin. To kontynuacja inwestycji, której pierwszy etap zakończyliśmy kilka miesięcy temu.

Drugi i ostatni etap inwestycji obejmie plac przed Bielańskim Integratorem Przedsiębiorczych. Prace rozpoczną się od rozbiórki starej nawierzchni. Zmniejszony i wyremontowany zostanie taras wraz ze schodami przylegającymi do budynku. Powstanie również nowa pochylnia dla osób z niepełnosprawnościami.

Wzdłuż muru oporowego zostaną założone rabaty z bylinami i krzewami. Na pozostałej przestrzeni pojawią się nowe nasadzenia: rośliny cebulowe, byliny, krzewy oraz trzy lipy holenderskie w odmianie ‘Palladia’.

Mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowych miejsc do wypoczynku – siedzisk na drewnianych tarasach oraz ławek warszawskich. W upalne dni ochłodę zapewni zamgławiacz. Zamontowane zostaną też nowe latarnie i kosze na śmieci.

I etap budowy skweru już zakończony

I etap budowy skweru zakończył się w kwietniu 2023 r. Usunięto 800 m2 starej nawierzchni przed budynkiem poczty w al. Zjednoczenia. Przed wejściem do stacji metra Stare Bielany postawione zostały dwie donice z krzewami drzewiastymi, a na istniejącym trawniku założono rabatę z bylin i traw. Łącznie na skwerze pojawiło się ponad 8500 roślin, postawiono też ławki warszawskie.

Skwer realizujemy we współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany. Wykonawcą prac jest firma BIOSFERA Tomasz Tomala.

 

 

Pokaż inne artykuły