Zapraszamy do współtworzenia Przystani Warszawa!

Nie rozstrzygnęliśmy przetargu na dzierżawę obiektów Przystani Warszawa – w postępowaniu nie zgłosił się żaden podmiot. Aby nie tracić sezonu letniego i pięknej pogody, postanowiliśmy udostępnić przestrzeń w formule wakacyjnej.

Ustalona ze stroną społeczną formuła wydzierżawienia przez ZZW całego terenu jednemu operatorowi nie powiodła się w tym sezonie, dlatego aby Przystań udostępnić mieszkańcom jeszcze w te wakacje będziemy wynajmować poszczególne pawilony osobno, na okres do trzech miesięcy. Przepisy pozwalają na takie działania bez konkursu, co umożliwi stworzenie oferty wakacyjnej Przystani na 2023 r. Dopuszczamy każdą formułę: czy to wynajem na trzy miesiące, na tydzień półkolonii czy konkretne wydarzenie. Ten okres da zainteresowanym podmiotom możliwość zapoznania się z przestrzenią, a my sprawdzimy jakie są w praktyce możliwości tego terenu. Będziemy rozmawiać z zainteresowanymi podmiotami i na tej podstawie zdecydujemy o dalszej formule udostępniania Przystani.

Zapraszamy organizacje wodniackie, NGOsy, placówki edukacyjne, kulturalne i sportowe oraz stołeczną gastronomię do zgłaszania się do Zarządu Zieleni: kontakt@zzw.waw.pl.

Pokaż inne artykuły