Noc Muzeów w Kamieniu

Share

 

W ramach Nocy Muzeów 2023 w Warszawie zapraszamy na Noc z naturą do Pawilonu Edukacyjnego Kamień.

W programie:

16.00-18.00 | Niezapominajkowe warsztaty #Warszawawkwiatach

Na warsztatach razem z Tulę Las przyjrzymy się tym delikatnym roślinom, ich budowie, kolorom, zapachom i porozmawiamy o tym co ma to wspólnego z zapylaczami. Później, pokażemy Wam, jak zachować te kwiaty na dłużej i wspólnie wykonamy niezapominajkowe amulety. Oprócz tego każdy z Was otrzyma nanołączkę do posiania na balkonie.
/ BRAK MIEJSC /

17.00-18.00 | Plener malarski #DzielnicaWisła

Zachęcamy do wspólnej twórczości malarskiej inspirowanej naturą! Weźcie ze sobą ulubione farby/kredki/ołówki kartki, rozgośćcie się w okolicy, zrelaksujcie się i czerpcie z natury. Po wspólnym malowaniu stworzymy wystawę zewnętrzną. Na miejscu będą dostępne podstawowe materiały plastyczne: kartki, farby plakatowe, paletki i pędzle.
/ WSTĘP WOLNY /

18:30-20:00 | Gra terenowa „Dobranocka nad Wisłą”

Wybierz się z nami na przygodę z legendami i wierzeniami o faunie i florze. Rodzinna gra terenowa wprowadzi Was w mistyczny świat zwierząt i roślin. Dowiecie się między innymi, komu zawdzięczamy dzień i noc, o czym warto pomyśleć, widząc pierwszą gwiazdę, co przynosi szczęście. Będzie tajemniczo i magicznie.
/ BRAK MIEJSC /

19.00-20.00 | Wykład “Polskie odmiany roślin ozdobnych” Warszawawkwiatach
Poznaj piękne rodzime rośliny i zaproś je do swojego ogródka! Grzegorz Falkowski ze Związku Szkółkarzy Polskich pokaże Wam przegląd osiągnięć polskich hodowców i szkółkarzy oraz najciekawsze odmiany roślin ozdobnych i ich wymagania. Poznacie praktyczne wskazówki w zakresie ich uprawy i zastosowań, a także dowiecie się, gdzie pozyskiwać rzetelną wiedzę ogrodniczą. Na koniec każdy z Was otrzyma również nanołączkę.
/ obowiązują ZAPISY, szczegóły pod linkiem https://fb.me/e/TH2uvJIO/

17.00-23.00 | Wirtualna galeria pracy dziecięcej inspirowanej naturą oraz fotografii przyrodniczej
Nadwiślańska przyroda to nieskończona pożywka do działań rekreacyjnych i edukacyjnych, ale także nieskrępowanej twórczości. Zobaczcie dziecięce prace plastyczne powstałe w Kamieniu dzięki otaczającej nas naturze oraz wyjątkowe ptasie fotografie naszego ornitologa, którego znacie ze spacerów Skrzydlata Dzielnica Wisła – Huberta Mateuszczyka.
/ WSTĘP WOLNY /

17.00-23.00 | Wystawa „Przyroda Leona”
Przyroda Leona to zdjęcia ptaków i ssaków, które zostały wykonanie na terenie Polski, głównie na Mazowszu i Podlasiu. Autorem fotografii jest Łukasz „Leon” Wężowski, który pasjonuje się przyrodą od dzieciństwa, a od ponad 10 lat także utrwala swoje spotkania na zdjęciach.
/ WSTĘP WOLNY /

Pokaż inne artykuły