Ogłosiliśmy przetarg na budowę Parku Żerańskiego

Ogłosiliśmy przetarg na budowę Parku Żerańskiego – na oferty czekamy do 19 maja 2023 r.
Prace podzielone zostały na dwa etapy i potrwają nie dłużej niż cztery lata od podpisania umowy. Zakończenie I etapu planowane jest do końca 2024 r. Mieszkańcy będą mogli korzystać z parku na przełomie 2024 i 2025 r. Następnie rozpoczniemy II etap prac, w ramach którego stworzymy dodatkowe atrakcje w parku.
Park Żerański powstanie na terenie o powierzchni ok. 13 hektarów, na zachodnim nabrzeżu Kanału Żerańskiego – od ul. Modlińskiej do ul. Płochocińskiej. Będzie to jedyny park w Warszawie z linią brzegową udostępnioną mieszkańcom.
W ramach podstawowego zakresu prac posadzimy drzewa, krzewy i pnącza, założymy również łąki kwietne i wykonamy nasadzenia glebochronne. Ponadto zbudowana zostanie sieć ciągów pieszo-rowerowych. Mieszkańcy będą mogli odpocząć na polanach rekreacyjnych z podestami i wiatami. Do końca 2024 r. nabrzeże zostanie zagospodarowane – pojawią się tu m.in. pomosty.
W ramach opcji będzie można wykonać dodatkowe elementy w parku, m.in. naturalne place zabaw, dodatkowe pomosty i zieleń, strefę dla psów, pawilony gastronomiczne. Możliwy zakres takich prac będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu.
Budowa parku będzie wykonywana na podstawie dokumentacji przygotowanej przez biura projektowe TopoScape i Archigrest.

Przetarg na budową Parku Żerańskiego – link.

Pokaż inne artykuły