Zdewastowano 6 toalet automatycznych

W nocy z 14 na 15 stycznia zdewastowano 6 automatycznych toalet, które są w utrzymaniu naszej jednostki. Z pięciu toalet skradziono pieniądze. Dwie toalety – na Bulwarze Jana Karskiego i przy ul. Boleść – ze względu na bardzo poważne uszkodzenia zostały tymczasowo wyłączone z użytkowania.

Zniszczone zostały toalety:

– w parku Pole Mokotowskie przy ul. Batorego i al. Niepodległości (zniszczono drzwi pomieszczeń technicznych)

– w parku na Książęcem przy ul. Książęcej

– w Multimedialnym Parku Fontann na ul. Kościelnej (przy schodach drewnianych) oraz przy ul. Boleść

– na Bulwarze Jana Karskiego na wysokości ul. Sanguszki

Wcześniej mieliśmy do czynienia ze zniszczeniami wewnątrz toalet, natomiast włamania i kradzieże na taką skalę w toaletach automatycznych to wydarzenie bez precedensu. Sprawą zajmuje się policja. W weekend dokonaliśmy oględzin zniszczonych toalet i zabezpieczyliśmy te dwie wyłączone z użytkowania. Obecnie szacujemy straty oraz czas potrzebny na naprawę zniszczonych elementów. Poinformujemy mieszkańców o ponownym udostępnieniu wspomnianych dwóch toalet.

Osoby, które były świadkami dewastacji i kradzieży toalet proszone są o kontakt z naszą jednostką (adres mailowy: kontakt@zzw.waw.pl). Zgłoszenia dotyczące m.in. wandalizmu można również zgłaszać w aplikacji 19115.

Pokaż inne artykuły