Pożegnanie lata nad Wisłą

 

Z okazji zakończenia sezonu letniego, 23 września Dzielnica Wisła zaprasza na „Nadwiślańską Równonoc” – pożegnanie lata w słowiańskim klimacie z wyjątkowym koncertem na łodziach.

Tegoroczny sezon nad rzeką upływał pod hasłem re/Wisły – remiksu starego z nowym i współczesnej interpretacji nadwiślańskich zwyczajów. Dlatego Dzielnica Wisła razem z Warszawskimi Plażowymi zapraszają do wspólnych wspominek i przywoływania ludowych tradycji. Koniec lata od czasów przedchrześcijańskich był czasem podsumowań, świętem plonów, biesiad i tańca.

23 września z okazji jesiennej równonocy nad Wisłą zapłonie wielkie ognisko, a Warszawiacy i Warszawianki jak dawniej będą zaplatać dożynkowe wianki. Rozbrzmieją także tradycyjne pieśni z Polesia w wykonaniu zespołu Z LASU. Start wydarzenia o godz. 17 na plaży Saskiej.

Mieszkańców czeka także inna muzyczna niespodzianka w bardziej współczesnym wydaniu – wyjątkowy występ LUNY o blasku księżyca.

LUNA słyszy i widzi więcej, ma własne połączenie z kosmosem, z naturą. Jej artystyczne alter ego przenika się z codziennością, czyniąc ją piękniejszą. Kosmiczny pop LUNY to pogranicze teatru, astrologii i czegoś własnego, nie nazwanego. Jak u Leśmiana i Bjork. Na Times Square i w Porcie Czerniakowskim. Najlepiej pod księżycem. – mówi Piotr Metz, ambasador Dzielnicy Wisła i gospodarz koncertu.

Równonocny koncert odbędzie się na wodzie, w Porcie Czerniakowskim. Słuchacze będą uczestniczyć w tym wydarzeniu na tradycyjnych, drewnianych łodziach. Bezpłatne wejściówki na muzyczny rejs będą dostępne od 20.09 od godz. 20.00 na stronie rejsy.waw.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Swoje działania edukacyjne, rekreacyjne, sportowe czy kulturalne Dzielnica Wisła zawsze łączy z wodą, naturą i żeglugą. Wisła to zawsze punkt wyjścia i inspiracja do różnych wydarzeń realizowanych w ulubionym miejscu warszawianek i warszawiaków. Koncert na równonoc jesienną jest tylko symbolicznym momentem styku sezonów. W żadnym razie nie kończymy spotkań nad Wisłą – wracamy niebawem z propozycjami na zimowa rekreację – zapowiada Magdalena Młochowska, Dyrektorka Koordynatorka ds. zielonej Warszawy.

 

 

 

Pokaż inne artykuły