Światowy Dzień Sprzątania nad Wisłą


Już
̇ w sobotę, 17 września odbędzie się wielka akcja sprzątania nad Wisłą. To świetna okazja do zadbania o nasze otoczenie i zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska. M.st. Warszawa kolejny raz dołącza się do akcji. W tym roku wraz z Planet Heroes, partnerem polskiej edycji World Cleanup Day, mieszkańcy spotkają się na plaży Poniatówka. Do akcji zachęcają Warszawscy Plażowi w ramach kampanii Dzielnica Wisła.

World Clean-Up Day to cykliczna impreza realizowana od 2008, obecnie w 190 krajach na całym świecie. Zapoczątkowana w Estonii, kiedy po raz pierwszy zebrało się 50 tys. osób, by przez 5 godzin sprzątać śmieci na terenie całego kraju. Od tamtej pory projekt rósł, dołączały do niego kolejne państwa i stowarzyszenia, a do jego organizacji angażowało się coraz więcej wolontariuszy. Co roku Dzień Sprzątania Świata przypada na 3 weekend września. Miliony ludzi na całym świecie zbierają tony śmieci z lasów, plaż czy parków, które zatruwają i zanieczyszczają naturę, a które zostawiliśmy my – ludzkość. W zeszłym roku, mimo pandemii w akcje zaangażowało się już 13,5 miliona osób!

Posprzątaj śmieci i zostań bohaterem Ziemi i Dzielnicy Wisła

Tegoroczna edycja World Cleanup Day odbędzie się 17 września. Polska dołącza do wydarzenia razem z Planet Heroes: pierwszą ekologiczną platformą o charakterze crowd-fundingowym, wspierana przez ONZ, w ramach której użytkownicy sprzątają każdego dnia i tworzą własne projekty ekologiczne. Do świętowania Światowego Dnia Sprzątania mogą dołączyć wszyscy: firmy, samorządy, organizacje i każda osoba, która ma ochotę zatroszczyć się o Ziemię. Kolejny rok do akcji dołącza m.st. Warszawa w ramach kampanii Dzielnica Wisła.

Stołeczne sprzątanie z okazji World Cleanup Day odbędzie się̨ w sobotę, 17 września o godz. 12:00 na plaży Poniatówka. Do akcji zachęcają Warszawscy Plażowi, którzy co miesiąc w wakacje razem z warszawiankami i warszawiakami oczyszczali nadwiślańskie plaże i lasy. To ostatnia z serii 4 zbiórek. Jak zwykle, na najbardziej aktywnych uczestników czekają plakaty Oli Jasionowskiej, a także vouchery na przejazdy od NextBike, zaproszenia na Nadwiślańską Równonoc 23 września oraz gadżety od Dzielnicy Wisła i Planet Heroes. Na zakończenie wydarzenia o godz. 14.00 specjalną animację dla całej rodziny przygotowała Sinfonia Varsovia.

Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na stronie wydarzenia.

 

Pokaż inne artykuły