Nowy zielony skwer przy Rondzie Unii Europejskiej w Warszawie

Nowy zielony skwer na Mokotowie

Share

Na projekty w ramach budżetu obywatelskiego w Warszawie mogliście głosować do końca czerwca.  A my właśnie zakończyliśmy realizację jednego z Waszych pomysłów z zeszłorocznej edycji! Zapraszamy na „Skwer Przyjazny Mieszkańcom przy Galerii Mokotów”, na który zagłosowało ponad 3 tys. mieszkańców. 

Miejsce wypoczynku i rekreacji przy Galerii Mokotów

Nowy teren wypoczynku i rekreacji znajduje się między ulicami Wołoską i Marynarską, przy przystanku tramwajowym Rondo UE. ​ Po skwerze można spacerować alejami o mineralnej nawierzchni i odpocząć na drewnianych ławkach i leżakach. Atrakcją tego miejsca jest zieleń. Rośliny zostały tak dobrane, by skwer zachował walory przyrodnicze przez cały rok. Zadbaliśmy także o zapylacze – zainstalowaliśmy dla nich domki.

Rośliny na skwerze

Na polanie powstały nowe trawniki. Posadziliśmy 16 drzew – klony czerwone i zwyczajne oraz graby, a także ponad 6 tys. krzewów, m.in. pęcherznicę kalinolistną, krzewuszkę cudowną, dereń biały, jaśminowiec wonny, kalinę koralową, bez, trzmielinę Fortune’a. Kompozycję wielobarwnej zieleni dopełniają byliny, trawy ozdobne oraz pnącza. Rośliny ozdobią także pergolę, która stworzy zacieniony tunel nad jedną z alejek.

Pokaż inne artykuły