Warszawa w kwiatach – ostatnie dni na zgłoszenia w konkursie

 

Jeszcze tylko przez najbliższy tydzień można zgłaszać swoje ukwiecone balkony i ogrody do konkursu Warszawa w kwiatach. Zwycięzców tegorocznej rywalizacji ogłoszenimy pod koniec sierpnia.

W tym roku, po raz pierwszy, poza balkonami i ogrodami zgłaszać można również rodzinne działki. Do konkursu można zgłaszać się w sumie w siedmiu kategoriach:

  • Balkony, loggie i okna,
  • Inicjatywy sąsiedzkie,
  • Ogrody i ogródki przydomowe przy budynkach jednorodzinnych,
  • Osiedla mieszkaniowe,
  • Ogród lub ogródek edukacyjny przy szkołach i przedszkolach,
  • Ogrody kwietne działkowe,
  • Założenie ogrodowe dla instytucji, które w statucie mają opiekę nad ogrodami i terenami zieleni w przestrzeni miejskiej.

W rywalizacji mogą brać udział nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale również szkoły i przedszkola oraz instytucje, które statutowo zajmują się opieką nad ogrodami.

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody i upominki – m.in. wyjątkowe krzewy z Narodowej Kolekcji Odmian Uprawnych Róż, które ufunduje Ogród Botaniczny PAN w Powsinie. W tym roku przewidzeliśmy także trzy nagrody specjalne. Towarzystwo Przyjaciół Warszawy objęło patronatem nagrodę im. Zofii Wóycickiej dla nadzwyczajnego ukwiecenia, a dla najbardziej warszawskiej przestrzeni przewidziana jest nagroda im. Stefana Starzyńskiego – twórcy konkursu. Ze wszystkich zgłoszeń wybrane zostanie też to najpiękniejsze – Mister Kwiatek. Laureat tej nagrody może liczyć na wyjątkowe wyróżnienie – razem z projektantką miejskich ukwieceń, ekspertką Zarządu Zieleni, Małgorzatą Dudek-Grzegorzewską zaprojektuje rabaty kwietne w Parku Ujazdowskim, które zakwitną na wiosnę 2023 roku.

Nabór zgłoszeń trwa do czwartku, 30 czerwca. Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz na stronie www.warszawawkwiatach.pl lub formularz papierowy, który można pobrać w siedzibie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy oraz w oddziałach Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Laureaci zostaną ogłoszeni 28 sierpnia podczas kwietnego pikniku pełnego atrakcji w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. W ramach wydarzenia zaplanowaliśmy m.in. specjalny koncert, performance „Flower Power” oraz wykład o projektowaniu rabat.

Organizatorami konkursu, w którym nagradzane są najpiękniejsze ukwiecone przestrzenie w stolicy, są m.st. Warszawa, Zarząd Zieleni oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

 

Pokaż inne artykuły