Park Praski już odnowiony i dostępny dla wszystkich

Zakończyliśmy modernizację Parku Praskiego. ​ Teren jest teraz bardziej atrakcyjny, uporządkowany i dostępny dla wszystkich.

Ważnym elementem projektu była likwidacja schodów w okolicy placu zabaw oraz budowa pochylni przy schodach od ul. Ratuszowej. Ułatwiliśmy wejście do parku od ul. Wybrzeże Helskie – mieszkańcy mogą skorzystać z wyremontowanych schodów i nowej alejki. Zmierzając w kierunku skrzyżowania al. Solidarności i ul. Jagiellońskiej również można spacerować nową alejką, którą wybudowaliśmy w miejscu przedeptu.

​Nową atrakcją parku jest zamgławiacz na placu z Żyrafą wykonany z płyt granitowych, na którym oprócz chłodzącej atrakcji są wygrawerowane gry terenowe dla dzieci. To realizacja pomysłu mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Dodatkowo entuzjaści gry w szachy mogą skorzystać z wyremontowanych stolików do gry.

180 nowych koszy na śmieci, 180 Ławek Warszawskich

Podwójna aleja od strony al. Solidarności została zwieńczona małym placykiem, gdzie zostały zamontowane nowe meble miejskie – 4 donice z ławkami. Na placyku posadziliśmy 3 głogi, a donice wkrótce się zazielenią dzięki nowym krzewom i bylinom.

Warto dodać, że w parku postawiliśmy 140 nowych koszy na śmieci i cztery zestawy stojaków rowerowych. Ponadto mieszkańcy mogą odpocząć na 180 nowych Ławkach Warszawskich, które pojawiły się tu pod koniec 2020 r.

​Modernizacja parku rozpoczęła się w 2019 r. W ramach budżetu obywatelskiego plac zabaw dostosowaliśmy dla dzieci z niepełnosprawnościami, następnie postawiliśmy tam nowe drewniane urządzenia do zabawy. Ponadto przeprowadziliśmy inwentaryzację drzewostanu – każde drzewo ma specjalną tabliczkę, arbotag, z numerem, który umożliwia sprawdzenie podstawowych danych drzewa w serwisie m.st. Warszawy (mapa.um.warszawa.pl, zakładka „Zieleń”).

Przebudowę parku nadzorował Zarząd Zieleni, a prace prowadzone były w uzgodnieniu z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

 

Pokaż inne artykuły