Sadzimy krzewy z Transition Technologies MS w ramach Zielonego Funduszu

Firma Transition Technologies MS została kolejnym partnerem programu „Zielony Fundusz dla Warszawy”. Na Woli posadziliśmy właśnie blisko 100 m2 przepięknych kwietnych krzewów hortensji i krzewuszki.

Na Skwerze Apfelbauma, od strony ulicy Dzielnej, posadziliśmy 100 sztuk hortensji krzewiastej „Anabelle” oraz 140 sztuk krzewuszki cudownej „Victoria”.

– To już kolejne porozumienie w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy – platformy współpracy z przedsiębiorstwami, które chcą włączyć się w zieloną transformację stolicy. Posadzone krzewy są wyjątkowo widowiskowe i bardzo intensywnie kwitną, co przyciągnie mnóstwo zapylaczy. Jest to niezwykle istotne, ponieważ dzięki takim działaniom zwiększamy w mieście przestrzeń biologicznie czynną, łagodząc tym samym skutki zmian klimatu– mówi Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy.

Projekt nasadzenia krzewów kwietnych na warszawskiej Woli został zrealizowany przez firmę Transition Technologies MS w ramach akcji „TTMS Goes Green”. Firma od lat stara się zmniejszać swój ślad węglowy poprzez m.in. ograniczanie przesyłek kurierskich, mniejsze zużycie paliwa i stopniową wymianę floty samochodowej na pojazdy zero- i niskoemisyjne. Inne działania to nasadzenia, ratowanie torfowisk czy akcje promujące wśród pracowników ekologiczne zachowania.

– Staramy się wprowadzać rozwiązania przyjazne środowisku, wspieramy również akcje ekologiczne w miastach, w których posiadamy biura. W związku z tym, zdecydowaliśmy się na współpracę z Zielonym Funduszem dla Warszawy, dzięki której przyczyniliśmy się do upiększenia skweru w pobliżu siedziby naszej firmy. Cieszymy się, że mamy swój wkład w zazielenianie Warszawy i ograniczanie powstawania tzw. wysp ciepła. Liczymy na dalszą owocną współpracę i zachęcamy innych do podejmowania zielonych inicjatyw–  podkreśla Małgorzata Szewczyk, Dyrektor ds. administracyjnych Transition Technologies MS.

 

 

Pokaż inne artykuły