Dołącz do najpiękniejszego konkursu w stolicy!

 

1 czerwca rusza nabór zgłoszeń w 39. konkursie Warszawa w Kwiatach. Po raz kolejny o nagrody rywalizować będą właściciele najpiękniejszych warszawskich balkonów i ogrodów.

Kontynuując przedwojenną tradycję wspólnego zazieleniania i przyozdabiania stolicy razem z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy zapraszamy warszawianki i warszawiaków do bycia częścią „Warszawy w kwiatach”. Zachęcamy do zgłaszania własnoręcznie ukwieconych warszawskich przestrzeni. Nagrodzimy najpiękniejsze balkony, ogródki przydomowe, osiedlowe i sąsiedzkie oraz, po raz pierwszy w tym roku, rodzinne działki. Nie zapominamy również o innych miejskich ogrodach. Do zabawy zapraszamy także szkoły i przedszkola, jak również instytucje, które statutowo zajmują opieką nad ogrodami.

W sumie do konkursu można się zgłaszać w siedmiu kategoriach. Przewidzieliśmy także trzy nagrody specjalne. Towarzystwo Przyjaciół Warszawy objęło patronatem nagrodę im. Zofii Wóycickiej dla nadzwyczajnego ukwiecenia, a dla najbardziej warszawskiej przestrzeni przewidziana jest nagroda im. Stefana Starzyńskiego – twórcy konkursu. Ze wszystkich zgłoszeń wybierzemy też to najpiękniejsze – Mister Kwiatka. Laureat tej nagrody może liczyć na wyjątkowe wyróżnienie. Razem z projektantką miejskich ukwieceń, ekspertką Zarządu Zieleni, Małgorzatą Dudek-Grzegorzewską zaprojektuje rabaty kwietne w Parku Ujazdowskim, które zakwitną na wiosnę 2023 roku.

Nabór zgłoszeń trwa od 1 do 30 czerwca w następujących kategoriach:

  • Balkony, loggie i okna,
  • Inicjatywy sąsiedzkie,
  • Ogrody i ogródki przydomowe przy budynkach jednorodzinnych,
  • Osiedla mieszkaniowe,
  • Ogród lub ogródek edukacyjny przy szkołach i przedszkolach,
  • Ogrody kwietne działkowe,
  • Założenie ogrodowe dla instytucji, które w statucie mają opiekę nad ogrodami i terenami zieleni w przestrzeni miejskiej.

Do konkursu można zgłosić się elektronicznie poprzez formularz na stronie www.warszawawkwiatach.pl lub poprzez formularz papierowy, który do pobrania jest w siedzibie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy oraz w oddziałach Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Laureatów poznamy 28 sierpnia podczas kwietnego pikniku w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Dla zwycięzców szykujemy roślinne nagrody i upominki, a dla wszystkich konkursowiczów i mieszkańców wiele atrakcji, w tym specjalny koncert, przedstawienie teatralne, wykład o projektowaniu rabat i różne animacje.

 

Pokaż inne artykuły