Dęby błotne nasadzone przy Dolinie Służewieckiej

Immofinanz darczyńcą w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy

Zawarliśmy kolejną umowę w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy. Tym razem w zazielenianie miasta, poprzez swoją markę biurową myhive, zaangażowała się firma Immofinanz. Darczyńcy pokryli koszty nasadzenia drzew oraz pielęgnacji roślin na Ursynowie.

Współpraca w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy

Efektem współpracy z Immofinanz, firmą z sektora nieruchomości komercyjnych, jest nasadzenie 30 ponad trzymetrowych dębów błotnych przy Dolinie Służewieckiej. Darczyńca pokrył także koszty trzyletniej pielęgnacji roślin. Drzewa zostały posadzone pomiędzy ul. Nowoursynowską a al. Jana Rodowicza „Anody”. Szpaler stanowi kontynuację nasadzeń, które przeprowadzono w tym miejscu jesienią. Nowe drzewa uzupełniły drzewostan przy ulicy, wpływając na estetykę okolicy. Im więcej roślin, tym przyjaźniejsze otoczenie, czystsze powietrze i mniejszy hałas.

– Zielony Fundusz dla Warszawy powstał po to, by w zieloną transformację miasta mogli angażować się przedsiębiorcy. Dęby posadzone dzięki darowiźnie od firmy Immofinanz będą wyciszać sąsiadującą zabudowę i ogrody działkowe, oddzielając je od arterii samochodowej. Zwiększając przestrzeń zieleni w mieście, stolica tworzy też ostoje przyrody i zwierząt, łagodzi skutki zmian klimatu – powiedziała Magdalena Młochowska, Dyrektor Koordynator ds. zielonej Warszawy.

Zaangażowanie przedsiębiorców w zielony rozwój Warszawy

Projekt nasadzenia nowych drzew na Ursynowie został zrealizowany w ramach jednego z 20 ekologicznych zobowiązań określonych w ramach inicjatywy Climate Leadership Powered by EU Environment, do którego firma Immofinanz przystąpiła z myhive w ubiegłym roku. Jest to także kolejna inicjatywa, która potwierdza nową strategię zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa oraz wrażliwość na realizowanie projektów z tego obszaru.

Celem programu Climate Leadership jest budowa społeczności liderów biznesu świadomych tego, że dla ratowania klimatu konieczne są pozytywne i prorozwojowe zmiany w działalności przedsiębiorstw. Współpracując z zewnętrznymi ekspertami programu, specjaliści Immofinanz i myhive opracowali, a następnie rozpoczęli wdrażanie rozwiązań, które przeciwdziałają negatywnym skutkom zmian klimatu.

– Mamy ambitne cele z zakresu ochrony środowiska, które realizujemy przez zastosowanie znaczących inwestycji na poziomie całej grupy. Z drugiej strony, równie ważne są zintensyfikowane działania ekologiczne, które powadzimy na polu lokalnym. Najlepszym tego przykładem są zasadzenia drzew. Wierzymy, że konkretne, nawet pojedyncze działania, mogą przyczynić się do zmian na skalę globalną. Dlatego w gros naszych akcji angażujemy społeczności, czy to te w miastach, gdzie zlokalizowane są nasze centra handlowe VIVO!, czy też ponad 17 tys. osób – członków społeczności myhive – edukując ich jednocześnie na temat znaczenia działań na rzecz środowiska – skomentował Jarosław Retmaniak, Country Manager Finance & Support Poland, Immofinanz.

Pokaż inne artykuły