Zima w mieście w Kamieniu

 

W Pawilonie Edukacyjnym Kamień początek lutego przebiega pod znakiem akcji Zima w Mieście. Na czas ferii zaprosiliśmy dzieci z warszawskich szkół do spędzenia czasu w naszym centrum edukacji ekologicznej, czyli nauki przez zabawę i odkrywania skarbów nadwiślańskiej przyrody.

Dla szkół realizujących program Zima w Mieście zorganizowaliśmy codzienne warsztaty edukacyjne:

  • Warsztat „O iglakach – zimowi twardziele” – warsztat o drzewach iglastych dla klas 1-3.
  • Warsztat z technik sitodruku – własnoręczne ozdabianie toreb materiałowych wiślanymi grafikami wraz z edukacją na temat recyclingu oraz wielokrotnego używania i naprawiania rzeczy.

Miejsca na warsztaty bardzo szybko się rozeszły i obecnie nie prowadzimy na nie zapisów. Bardzo nas cieszy, że tyle placówek skupia się na edukacji przyrodniczej. Jednak jeszcze nic straconego, grupy zorganizowane jak i rodziców z dziećmi zapraszamy do Kamienia od poniedziałku do piątku po godz. 12.

Możecie zagrać w grę terenową lub wypożyczyć lornetki i lupy do podglądania przyrody podczas spacerów nad Wisłą. Kto wie, może komuś uda się wypatrzyć pięknego zimorodka? Na tych, którzy wolą pobawić się wewnątrz, czekają gry przyrodnicze, np. zestaw małego dendrologa, tropy zwierząt, leśne koło fortuny czy ekologiczne memory.

Atrakcje w Kamieniu na tym się nie skończą. Po feriach będziemy kontynuować warsztaty z naszymi ekspertami, a także zaprosimy na „Dni z leśnikiem” – środowe spotkania w przyrodnikami z Lasów Miejskich.

Od marca Pawilonem zawładną warszawscy ogrodnicy. W każdą sobotę będziemy poznawać tajniki ekologicznego ogrodnictwa. Planujemy m.in. warsztaty kompostowania, sadzenia, wymiany roślin i wiele innych.

Aktualne informacje na temat wydarzeń i innych atrakcji w pawilonie znajdziecie na profilu Kamienia.

Pokaż inne artykuły