Rozpoczęliśmy rozbetonowanie głównego stawu na Polu Mokotowskim

 

Modernizacja Parku Pole Mokotowskie trwa. Właśnie rozpoczynamy ważny etap prac budowlanych, czyli rozbetonowanie głównego stawu.

W związku z rozbiórką zbiornika teren w jego otoczeniu został wygrodzony i czasowo wyłączony z użytkowania (zgodnie z oznaczeniem na załączonej mapie).

Zbiornik będzie ogrodzony do końca października 2022 roku. Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

Nowa odsłona parku Pole Mokotowskie – naturalnie!

W ramach przebudowy w parku Pole Mokotowskie powstanie nowy, naturalny układ wodny, a także pełne zieleni miejsca rekreacji i strefy wejściowe. W centralnej części parku, na zrekultywowanym terenie po MPO stworzymy naturalny ogród biocenotyczny. Pojawi się także nowa siłownia plenerowa, automatyczne toalety, ławki czy poidełka. Dodatkowo zostanie także przeprowadzony remont domków fińskich, w tym domu Ryszarda Kapuścińskiego.

Intencją projektu było zadbanie o przyrodę parku, zwiększenie różnorodności biologicznej i retencji wody. Dlatego duży zbiornik wodny zostanie poddany naturalizacji – jego dno zostanie rozbetonowane, a na brzegach powstaną strefy naturalnej roślinności. Stworzymy także nowy układ niecek z roślinami wodnymi. Co ważne, w czasie trwania prac budowlanych zadbamy o bezpieczeństwo żyjących tu płazów i zapewnimy im zastępcze miejsce godów w tymczasowym zbiorniku.

Więcej o projekcie modernizacji Parku Pole Mokotowskie pod linkiem.

O dofinansowaniu

Przetarg na modernizację Parku Pole Mokotowskie uwzględnia elementy objęte dofinansowaniem w ramach projektu „Rozwój i uporządkowanie terenów zieleni wraz z elementami rekreacyjnymi na terenie Parku Pole Mokotowskie, Parku Żeromskiego oraz Parku Ogrody Kosmosu w Warszawie” współfinansowanego przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Pokaż inne artykuły