Ania Kuczyńska darczyńcą w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy

Share

Ania Kuczyńska, jedna z wiodących polskich projektantek mody, podjęła współpracę w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy, którego operatorem jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. Dla mieszkańców oznacza to, że w stolicy w przyszłym roku pojawi się więcej pięknych roślin cebulowych. Na ten właśnie cel projektantka przeznaczyła darowiznę w wysokości 6500 zł.

Zielony Fundusz dla Warszawy

Zielony Fundusz dla Warszawy jest uruchomioną w tym roku przez miasto platformą porozumienia z przedsiębiorcami, którzy chcą angażować się w dbanie o zrównoważony rozwój stolicy i inwestować w jej ekologiczne przeobrażenie. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy koordynuje działania funduszu. Poprzez mechanizmy w nim wypracowane pozyskujemy środki na rozwój terenów zieleni w Warszawie. Partnerzy Zielonego Funduszu dla Warszawy mają natomiast satysfakcję z współrealizowania celów związanych z przeciwdziałaniem zmianom klimatu i na rzecz ochrony środowiska. Głównym celem współpracy z partnerami funduszu jest zwiększenie obszarów zieleni w Warszawie.

Współpraca z Anią Kuczyńską w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy

Pieniądze, które projektantka przeznaczyła na zakup i nasadzenia roślin cebulowych na terenach zarządzanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, stanowią część środków ze sprzedaży w jej sklepie stacjonarnym i online.

− Jestem niezwykle dumna i szczęśliwa, że mogę przyczynić się do tworzenia piękna wokół nas, jest to zgodne z filozofią mojej marki. Dzięki otaczającej nas w Warszawie zieleni żyje nam się lepiej, piękniej i zdrowiej. Jako entuzjastka działań podejmowanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy cieszę się, że będę wspierać wasze proekologiczne inicjatywy − powiedziała Ania Kuczyńska zapytana o motywację do podjęcia współpracy z Zielonym Funduszem dla Warszawy.

Pokaż inne artykuły