Włącz się do akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy”

Share

 

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy oraz Klub Gaja już po raz piąty serdecznie zapraszają placówki oświatowe i wychowawcze z terenu stolicy do włączenia się w akcję „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy”. W zeszłym roku dzięki zaangażowaniu blisko 150 przedszkoli i szkół posadzonych zostało ponad 2300 drzew m.in. jarząbów, lip, jabłoni i klonów!

Tegoroczna, piąta edycja akcji przebiega pod hasłem „Warszawskie Święto Drzewa – dla przyrody!”. Zachęcamy dzieci i młodzież do włączenia się w jesienną akcję sadzenia drzew i krzewów oraz organizowania różnorodnych działań dla drzew i wokół drzew.

Jak co roku, przedszkola, szkoły i placówki wychowawcze, które zgłoszą się do akcji otrzymają nieodpłatnie sadzonki lip, kolonów, jarząbów i dzikich jabłoni oraz drogą elektroniczną materiały edukacyjne.

W ramach akcji odbędą się także warsztaty przyrodnicze w Pawilonie Edukacyjnym Kamień Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, zlokalizowanym przy ul. Wybrzeże Puckie 1 w Dzielnicy Praga-Północ.

Do akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” można włączyć się poprzez:

organizację akcji sadzenia drzew i krzewów – z udziałem uczniów, rodziców i zaproszonych gości m.in. w ogrodach przy placówkach, włączanie rodziców do sadzenia drzew w swoich ogrodach czy działkach pod hasłem „Mamo, tato, posadź ze mną drzewo!”. W Zgłoszeniu do akcji można zaznaczyć zapotrzebowanie na ilość sadzonek drzew (ilość sadzonek jest ograniczona). Sadzonki drzew odbędzie można odebrać 11 października (poniedziałek), w godz.11.00-12.00 w Służewskim Domu Kultury.

– podjęcie różnorodnych działań wokół drzew i dla drzew – zorganizowanie kreatywnych zajęć i zabaw o drzewach na różnych zajęciach i przedmiotach, organizację gier terenowych, konkursów np. plastycznych, literackich, fotograficznych, które odnoszą się do drzew. Placówki , które  zgłoszą się do akcji otrzymają drogą elektroniczną m.in. plakaty, słuchowiska, kolorowanki, broszurę i grę terenową.

– realizację własnych projektów przyrodniczych wokół Pawilonu Edukacyjnego Kamień Zarządu Zieleni m.st. Warszawy – zachęcamy placówki do odwiedzenia tego miejsca oraz opracowania i realizacji własnych projektów przyrodniczych związanych z okolicą Kamienia. Teren wokół Pawilonu to doskonałe miejsce do prowadzenia terenowych akcji edukacyjnych np. gier terenowych, prowadzenia obserwacji roślin czy zwierząt itp. Łąka Golędzinowska oraz tereny nad Wisłą będące częścią obszaru Natura 2000 są siedliskiem wielu cennych gatunków roślin i zwierząt.
WAŻNE! Ze względu na charakter tej przestrzeni mogą Państwo zrealizować tutaj tylko takie projekty, które nie ingerują w przestrzeń. Nie można na tym terenie stawiać żadnych konstrukcji, tablic i itp., sadzić ani siać roślin, niszczyć roślinności i siedlisk, płoszyć zwierząt. Istnieje możliwość skorzystać z przestrzeni Pawilonu, po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty. Więcej informacji pod adresem: kamien@zzw.waw.pl.

 

W ramach akcji WYRÓŻNIMY NAJLEPSZE INICJATYWY! Na sprawozdania z podjętych działań czekamy do 30 listopada 2021 r.

ZGŁOSZENIE należy odesłać na adres e-mail: warszawskieswietodrzewa@gmail.com

 

 

Pliki do pobrania:

REGULAMIN AKCJI

KARTA ZGŁOSZENIA

PLAKAT „WARSZAWSKIE ŚWIĘTO DRZEWA – MILION DRZEW DLA WARSZAWY”

PLAKAT „TWÓJ PROJEKT W KAMIENIU”

 

Zobacz jak akcja przebiegała w zeszłym roku: https://www.youtube.com/watch?v=7kkx7d2zCZI

 

Akcja „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” Zarządu Zieleni m.st. Warszawy realizowana jest we współpracy z Klubem Gaja – w ramach wsparcia programu m.st. Warszawy „Milion drzew dla Warszawy”.

 

 

 

Pokaż inne artykuły