Odnowiliśmy ogród do zabawy Kalinowa Łąka

Odnowiony ogród do zabawy Kalinowa Łąka na żoliborskim Skwerze Kaliny położonym między ulicami Powązkowską i Stanisława Dygata – czeka na gości, zwłaszcza tych najmłodszych.

Skwer Kaliny to doskonałe miejsce dla twórczej zabawy wśród przyrody z wykorzystaniem urządzeń z naturalnych materiałów, który powstał w 2018 r. z inicjatywy lokalnych mieszkańców. Na zlecenie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy Fundacja „Na miejscu” stworzyła tu jeden z kilku ogrodów do zabawy. Do budowania szałasów z wikliny, zakładania ogródka z ziołami i łąki kwietnej z chęcią włączyli się wówczas okoliczni mieszkańcy ze swoimi pociechami.

W tym roku, jesienią odnowiliśmy trzy szałasy – dwa w formie igloo i jeden w formie wigwamu – osadzając ręcznie plecioną wiklinę na stalowych stelażach, tak by ich konstrukcja była bardziej trwała. Szałasy zostały otoczone chruśniakiem z wikliny, natomiast płotek, który otacza łąkę kwietną stworzoną przez mieszkańców, został przez nas przedłużony – obecnie ma ponad 30 metrów długości.

Co jeszcze znajdziecie na Kalinowej Łące? Polecamy odnowioną ścieżkę rekreacyjną dla najmłodszych zrobioną z belek i pieńków. Usunęliśmy zniszczone drewno, które mogło utrudniać zabawę. Ponadto jest tu ogrodzone miejsce, w którym najmłodsi mogą bawić się i poznawać fakturę różnych naturalnych materiałów: wikliny, kory czy kamieni.

Serdecznie zapraszamy!

 

Pokaż inne artykuły