18 grudnia plac zabaw w Parku Ujazdowskim zostanie częściowo wygrodzony na okres zimowy

18 grudnia ze względu na bezpieczeństwo użytkowników plac zabaw w Parku Ujazdowskim zostanie częściowo wygrodzony i wyłączony z użytkowania na okres zimowy. Przy czym strefa dla najmłodszych pozostanie otwarta.

Plac zabaw w Parku Ujazdowskim od momentu jego otwarcia w roku 2019 cieszy się dużą popularnością wśród korzystających z niego warszawiaków. Podzielony został na pięć stref wiekowych, z których mogą korzystać dzieci w wieku od 1 roku do 14 lat. To miejsce z bogatą ofertą urządzeń zabawowych, które wyróżnia się zróżnicowanym rodzajem nawierzchni oraz ciekawą formą ukształtowania terenu. Są tu m.in. strome pagórki, zagłębienia terenu, metalowe zjeżdżalnie, drewniane bale do wspinania, co stanowi dużą atrakcję dla dzieci przez większą część roku – jednak zimą, gdy występują oblodzenia, może utrudniać bezpieczną zabawę.

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo dzieci i ich opiekunów zdecydowaliśmy się na częściowe zamknięcie placu zabaw na okres nadchodzącej zimy – co pozostaje w zgodzie z obowiązującym regulaminem. Wyłączeniu z użytkowania podlegać będą głównie strefy o silnie zróżnicowanym ukształtowaniu terenu lub wyposażone w nawierzchnię, z której usuwanie powstającego oblodzenia jest niemożliwe bez powodowania uszkodzenia urządzeń i podłoża. Jednocześnie strefa zabawy dla najmłodszych, składająca się z piaskownic, huśtawek, przeplotni i „domku rybaka” zlokalizowanych na płaskim terenie – pozostanie otwarta i będzie można z niej nadal korzystać.

Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na wyrozumiałość. Ponowne otwarcie placu zabaw planujemy wstępnie na połowę marca przyszłego roku. Dokładny termin, uzależniony od warunków pogodowych, podamy Państwu w stosownym czasie.

Pokaż inne artykuły