Nowe stoły do gry w szachy w Parku Skaryszewskim. Projekt z Budżetu Obywatelskiego

W wolnej chwili zapraszamy na partyjkę szachów w przestrzeni parkowej! Oddajemy w dobre ręce mieszkańców zrealizowany przez warszawski Zarząd Zieleni projekt z Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. „Stoły do gry w szachy w Parku Skaryszewskim” (1451), na który warszawiacy oddali 1507 głosów. Dziękujemy za świetny pomysł i życzymy wielu pasjonujących rozgrywek szachowych!

Mieszkańcy m.in. z Pragi-Południe podczas pobytu w zabytkowym Parku Skaryszewskim od teraz mogą skorzystać z dwóch stołów z planszami do gry w szachy wykonanymi z płyty granitowej. Jeden ze stołów został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowe, rekreacyjne elementy małej architektury zostały zamontowane w zacisznym zakątku wśród drzew, na wzniesieniu, tuż za kaskadą i stawem.

Zadbaliśmy o estetykę i bezpieczeństwo: zastosowany w konstrukcji beton zbrojny zawiera kruszywa naturalne w kolorze ciemnoszarym, zaś blaty zostały oszlifowane, wygładzone i zabezpieczone przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych poprzez lakierowanie środkami konserwującymi. Wygodne siedziska wykonaliśmy z drewna, a obrzeża stołów – dla bezpieczeństwa – zaokrągliliśmy profilami aluminiowymi.

Wszystkie elementy zostały zaprojektowane tak, by jak najdłużej służyły wielbicielom intelektualnej rozrywki i odpoczynku w otwartej przestrzeni, w otoczeniu zieleni.

Dziękujemy autorowi projektu pn. „Stoły do gry w szachy w Parku Skaryszewskim” za pomysł, a mieszkańcom za głosy poparcia – dzięki takim inicjatywom przestrzeń publiczna w Warszawie staje się jeszcze bardziej atrakcyjna!

Więcej o projekcie – link tu.

 

 

 

Pokaż inne artykuły