Nowa odsłona placu zabaw w Parku Praskim – zrealizowaliśmy projekt z Budżetu Obywatelskiego

Nowa odsłona placu zabaw w Parku Praskim – czyli zrealizowany przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy projekt z Budżetu Obywatelskiego „Nowe atrakcje w Parku Praskim”, na który zagłosowało 955 mieszkańców.

Na terenie placu zabaw w Parku Praskim zamontowaliśmy nowe, drewniane urządzenia zabawowe, które sprzyjają rozwojowi koordynacji ruchowej dzieci- pomogą im w nauce utrzymywania równowagi, balansowania i wspinaczki. Zapraszamy do zabawy!

LINY, SIECI I MOSTKI – CZAS NA WSPINACZKĘ I ZABAWĘ

Plac zabaw w Parku Praskim, umiejscowiony malowniczo wśród alejek i wiekowych drzew, stanowi jedną z głównych atrakcji dla dzieci w tej części Pragi-Północ – teraz jego oferta stała się jeszcze bogatsza. Wasze pociechy mogą już skorzystać z nowych mostków, lin, sieci, pieńków i innych połączonych ze sobą urządzeń. Drewniane elementy zostały oczywiście zaimpregnowane, by służyły jak najdłużej.

Warto przypomnieć, że również dzięki pomysłodawcy tego projektu z Budżetu Obywatelskiego, a także mieszkańcom zaangażowanym w ulepszanie przestrzeni publicznej – jeszcze w zeszłym roku plac zabaw został dostosowany do dzieci poruszających się na wózku inwalidzkim. Wówczas w przestrzeni zabawowej pojawiły się dwie nowe instalacje – karuzela i wielki zestaw zabawowy z piaskownicą i podestem podjazdowym.

– – – – –

Dziękujemy autorowi projektu pn. „Nowe atrakcje w Parku Praskim” za pomysł, a mieszkańcom za głosy poparcia – dzięki takim inicjatywom przestrzeń publiczna w Warszawie staje się jeszcze bardziej atrakcyjna!

Więcej o projekcie. 

.

Pokaż inne artykuły