Ogólnopolska inauguracja 18.edycji Święta Drzewa

W Służewskim Domu Kultury odbyła się ogólnopolska inauguracja 18. edycji Święta Drzewa – programu edukacji ekologicznej na rzecz ochrony środowiska i klimatu.
Święto Drzewa, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Klub Gaja, odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego. W inauguracji wzięła udział Justyna Glusman, Dyrektor Koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy, która w dzisiejszym wystąpieniu podkreślała, że inwestycje w zieleń są jednym z priorytetów Strategii adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy, przyjętej przez Radę m.st. Warszawy i realizowanej przez Prezydenta. Dodała przy tym, że już wkrótce ruszą jesienne nasadzenia drzew Zarządu Zieleni m.st. Warszawy oraz Lasów Miejskich-Warszawa.
Do sadzenia i ochrony drzew zachęcali, obecni podczas wydarzenia, przedstawiciele Lasów Państwowych oraz ambasadorzy programu – aktorzy Magdalena Popławska, Dagmara Bąk i Bartłomiej Topa.
KAŻDY MOŻE POSADZIĆ DRZEWO! 
W programie Święto Drzewa mogą wziąć udział wszyscy, zarówno osoby indywidualne jak i placówki oświatowe, samorządy, instytucje, organizacje społeczne, wspólnoty mieszkańców oraz firmy. Każdy może posadzić drzewo i wpisać je do licznika posadzonych drzew na stronie: http://swietodrzewa.pl/?page_id=6
Przez 17 lat Święta Drzewa dzięki zaangażowaniu blisko 700 tys. osób posadzono ponad 930 tys. drzew i zebrano ponad 5050 ton makulatury!
Tegoroczna edycja programu Święto Drzewa odbywa się pod hasłem „Święto Drzewa dla zwierząt!”.  W tym roku Klub Gaja zachęca wszystkich do podejmowania lokalnych działań na rzecz sadzenia i ochrony drzew z myślą o zwierzętach. W naszych ogrodach i parkach możemy stworzyć dla nich przyjazne zakątki, sadząc gatunki miododajne i owocowe. Pomyślmy też o przygotowaniu dla naszych dzikich przyjaciół odpowiednich schronień, budek lęgowych i poidełek.
TRWA AKCJA „WARSZAWSKIE ŚWIĘTO DRZEWA – MILION DRZEW DLA WARSZAWY” – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!
Warto przypomnieć, że obecnie trwa 4. edycja akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew dla Warszawy”. Akcja skierowana jest do warszawskich placówek oświatowych i wychowawczych.
Uczniowie mogą wspólnie sadzić drzewa i zazieleniać swoje sąsiedztwo, a także wziąć udział w ciekawych grach i zajęciach terenowych skupionych wokół miejskiej przyrody. Więcej o akcji można przeczytać tu: https://bit.ly/2I6UfjK – zachęcamy do udziału!
Akcja „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” Zarządu Zieleni m.st. Warszawy realizowana jest we współpracy z Klubem Gaja – w ramach wsparcia programu m.st. Warszawy „Milion drzew dla Warszawy”.
Do tej pory swój udział w tej edycji akcji zadeklarowało ponad 150 placówek. W piątek 9 października przedstawiciele szkół odebrali sadzonki w Służewskim Domu Kultury.
Pokaż inne artykuły