Zielone Ulice – rusza drugi etap konsultacji społecznych

Rusza drugi etap konsultacji społecznych, dzięki którym kolejne ulice Warszawy staną się bardziej zielone i przyjazne mieszkańcom. Już 13 października (najbliższy wtorek) zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących zagospodarowania zieleni wzdłuż ulicy Wąwozowej. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w formie online, ale również będziemy do dyspozycji w terenie.

W ubiegłym roku, w ramach pierwszego etapu konsultacji społecznych, zebraliśmy Wasze uwagi i postulaty odnośnie funkcjonowania i zagospodarowania ulicy Wąwozowej, Grochowskiej, Grójeckiej, Dąbrowskiego i Grenadierów. Rozmawialiśmy wówczas o nowej zieleni, o miejscach wypoczynku i spotkań, o ławkach i koszach na śmieci, a także o tym, które chodniki i ścieżki wymagają zmian. Na tej podstawie powstały koncepcje zazielenienia tych ulic, które teraz chcemy zaprezentować.

JAKA ZIELEŃ NA WĄWOZOWEJ?

We wtorek 13 października o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie online , na którym zaprezentujemy koncepcję nowego zagospodarowania ulicy Wąwozowej. Zachęcamy do zapoznania się z projektem i wzięcia udziału w dyskusji. Koncepcja będzie dostępna na stronie Zarządu Zieleni od 9 października. Link do spotkania konsultacyjnego online zostanie wkrótce udostępniony w wydarzeniu (zapraszamy na stronę wydarzenia na naszej stronie na Facebooku – https://www.facebook.com/ZarzadZieleniWarszawy).

Tego samego dnia, tj. 13 października w godz. 9.00 – 11.00 zapraszamy na spotkanie w terenie. Przy ul. Wąwozowej będzie działał Mobilny Punkt Informacyjny, w którym pracownicy warszawskiego Zarządu Zieleni odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące planowanych zmian i procesu konsultacyjnego.

UWAGA – z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców, w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiczną – musieliśmy niestety zrezygnować z poprowadzenia zapowiadanego wcześniej mobilnego punktu konsultacyjnego w terenie.

WAŻNE: Uwagi do zaproponowanej koncepcji będzie można również przesyłać na adres konsultacje@zzw.waw.pl – w terminie do 2 listopada 2020r.

KOLEJNE DNI KONSULTACJI – KOLEJNE ULICE

Koncepcje zazieleniania kolejnych ulic będą konsultowane podczas spotkań online w następujących dniach:
16.10.2020 r. – ul. Grójecka (konsultacje trwają do 5.11.2020 r.)
19.10.2020 r. – ul. Dąbrowskiego (konsultacje trwają do 8.11.2020 r.)
20.10.2020 r. – ul. Grochowska  (konsultacje trwają do 9.11.2020 r.)
22.10.2020 r. – ul. Grenadierów (konsultacje trwają do 11.11.2020 r.)

UWAGA – W związku z potrzebą przeprowadzenia dodatkowych uzgodnień z wybranymi jednostkami m.st. Warszawy oraz uzupełnienia projektu koncepcji dla ulicy Grochowskiej, przy jednocześnie występujących utrudnieniach w funkcjonowaniu urzędu związanych z pandemią COVID19 – zaszła konieczność zmiany terminu spotkania dotyczącego ulicy Grochowskiej w ramach II. etapu konsultacji społecznych „Zielone ulice”.

Raporty z konsultacji opublikujemy pod koniec tego roku, a finalne koncepcje zagospodarowania ulic gotowe będą w pierwszym kwartale 2021 r. W przyszłym roku zaczniemy również realizować nasadzenia wynikające z opracowywanych projektów. 

Więcej informacji na temat procesu konsultacji na stronie: konsultacje.um.warszawa.pl

O PROJEKCIE ZIELONE ULICE

Dzięki projektowi „ZieloneUlice” zazieleniamy główne ulice Warszawy. Wspólnie z mieszkańcami opracowujemy koncepcje zagospodarowania terenów zieleni wzdłuż kilkudziesięciu warszawskich ulic. Nowa zieleń to nowe przyjazne miejsca wypoczynku, a także znaczący krok w stronę czystszego powietrza i niższej temperatury na miejskiej mapie ciepła.

Więcej o projekcie na naszej stronie: zzw.waw.pl/zieloneulice/

Pokaż inne artykuły