Modernizacja Skweru Kępna-Jagiellońska – jesteśmy na półmetku prac

Jesteśmy na półmetku prac modernizacyjnych na Skwerze Kępna-Jagiellońska. Mieszkańcy, szczególnie z okolic Pragi-Północ, już wkrótce będą mogli w pełni korzystać z tej równie zielonej, co nowoczesnej przestrzeni rekreacyjnej.

Przypomnijmy, że projekt Skweru Kępna-Jagiellońska powstał w oparciu o wyniki przeprowadzonych jesienią 2019 r. konsultacji społecznych, podczas których zebrane zostały oczekiwania i potrzeby okolicznych mieszkańców. Dlatego wierzymy, że skwer ten będzie chętnie odwiedzany, zwłaszcza przez lokalną społeczność.

NOWE ŚCIEŻKI, CHODNIKI, ŁAWKI I STOJAKI ROWEROWE

Zgodnie z projektem zostały już wykonane nowe ścieżki z nawierzchni mineralnej (422 m2), a także schody i chodniki. Pochylnia ma ułatwić dojście do placu zabaw, a nowy chodnik – wejście na skwer od strony ul. Jagiellońskiej.

Na terenie skweru zamontowaliśmy także 3 stojaki rowerowe, a wkrótce pojawi się również 7 Ławek Warszawskich.

NOWY OGRÓD DO ZABAWY I NOWA ZIELEŃ

Odnowiona została już także „Pragórka” – naturalny ogród służący do zabawy i wypoczynku, w którym znalazły się drewniane ławy, szałas wiklinowy oraz byliny.

Dalsze prace ogrodnicze polegać będą na wymianie ziemi, posadzeniu nowej szaty roślinnej oraz założeniu trawników. Po zakończeniu całości prac w zakresie zieleni będzie więc można podziwiać nowe nasadzenia – 36 drzew, 1310 krzewów oraz 2430 bylin i traw ozdobnych.

NOWY, NATURALNY PLAC ZABAW DLA NAJMŁODSZYCH

Na terenie nowego naturalnego placu zabaw na dzieci będzie czekało kilka huśtawek, urządzenie do wspinaczki z tunelem i żaglem, wieża ze zjeżdżalnią, sprzęt dla najmłodszych do zabawy w piasku np. wciągarka z wiaderkiem, pnie, szałas i płotek wiklinowy. Nawierzchnia na placu zabaw – z piasku, drewna oraz trawy syntetycznej – zapewni dzieciom bezpieczeństwo, natomiast górka saneczkowa, która powstanie tuż obok – sporo uciechy w zimowe miesiące, gdy spadnie śnieg. Dzieci będą mogły się tu bawić również wieczorem dzięki latarniom solarnym, których łącznie na terenie skweru postawimy 14.

Po zakończeniu prac modernizacyjnych skwer zostanie przekazany do utrzymania i pielęgnacji Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy podjął się realizacji założeń projektów z Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawcom tych projektów, które zostały wykorzystane w modernizacji skweru, jak również mieszkańcom, którzy na nie głosowali – serdecznie dziękujemy.

 

 

Pokaż inne artykuły