Ruszyła 4 edycja akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew dla Warszawy”

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy i Klub Gaja serdecznie zapraszają warszawskie placówki oświatowe i wychowawcze do udziału w 4 edycji akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy”.

Zieleń to jeden z największych skarbów stolicy. W ramach Warszawskiego Święta Drzewa dzieci z warszawskich szkół mogą wspólnie sadzić drzewa i zazieleniać swoje sąsiedztwo, a także wziąć udział w ciekawych grach i zajęciach terenowych skupionych wokół miejskiej przyrody. Szkoły i przedszkola mogą zaprosić do swoich inicjatyw rodziny, okolicznych mieszkańców, osiedlowe lokale czy instytucje kultury. Działania można dostosować do swojego otoczenia, a akcja nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

Włącz się do akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew dla Warszawy”

Z powodu sytuacji związanej z COVID-19 proponujemy warszawskim szkołom i placówkom wychowawczym podjęcie działań w trybie stacjonarnym lub w wersji alternatywnej – online.

Zachęcamy do włączenia się w akcję poprzez:

 • organizację akcji sadzenia drzew i krzewów
  stacjonarnie: z udziałem uczniów, rodziców i zaproszonych gości m.in. w ogrodach przy placówkach, włączanie rodziców do sadzenia drzew w swoich ogrodach czy działkach pod hasłem „Mamo, tato, posadź ze mną drzewo!”;
  alternatywnie: posadzenie przekazanych sadzonek drzew bez udziału uczniów i gości, przekazanie sadzonek rodzicom. W pakiecie otrzymają Państwo plakat z instrukcją jak posadzić drzewo.
 • zajęcia w terenie i zorganizowanie gry terenowej
  stacjonarnie: wyjście w teren z uczniami i poznawanie drzew rosnących w mieście, uczenie się rozpoznawania gatunków, dowiadywanie się o korzyściach jakie przynoszą mieszkańcom i przyrodzie;
  alternatywnie: zaproponowanie gry terenowej jako zadania on-line w nauce zdalnej, które uczniowie będą mogli wykonać samodzielnie lub przy wsparciu rodziców. Karty do gry terenowej otrzymają Państwo w pakiecie.
 • różnorodne działania wokół drzew i dla drzew
  stacjonarnie: zorganizowanie kreatywnych zajęć i zabaw o drzewach na różnych zajęciach i przedmiotach, organizację konkursów np. plastycznych, literackich, fotograficznych, które odnoszą się do drzew;
  alternatywnie: przeprowadzenie przez nauczycieli konkursów online w nauce zdalnej, udostępnianie online słuchowiska na temat drzew i filmu o sadzeniu drzew, które otrzymają Państwo w pakiecie.

Jak zgłosić swoją szkołę do akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew dla Warszawy”?

Pierwszy krok to wysłanie zgłoszenia na adres e-mail: warszawskieswietodrzewa@gmail.com, na który również można przesyłać dodatkowe pytania dotyczące akcji.

Placówki oświatowe i wychowawcze, które odeślą zgłoszenie do dnia 30 września 2020 r. otrzymają drogą elektroniczną materiały edukacyjne (plakaty, film, słuchowisko dla dzieci) oraz sadzonki drzewek (liczba sadzonek jest ograniczona).

Pobierz ZGŁOSZENIE DO AKCJI >>>

Pobierz REGULAMIN AKCJI >>>

W zgłoszeniu do akcji można zaznaczyć zapotrzebowanie na liczbę sadzonek drzew, które nieodpłatnie, w miarę możliwości Państwu przekażemy. Liczba sadzonek drzew jest ograniczona.

Po odbiór sadzonek zapraszamy Państwa do Służewskiego Domu Kultury, w dniu 9 października (piątek) 2020 r., w godz.11.00-12.00.

Na sprawozdania czekamy do 30 listopada 2020 r.

W ramach akcji wyróżnimy najlepsze inicjatywy!

Akcja „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” Zarządu Zieleni m.st. Warszawy realizowana jest we współpracy z Klubem Gaja – w ramach wsparcia programu m.st. Warszawy „Milion drzew dla Warszawy”.

Pokaż inne artykuły