30 stycznia podnosimy słupki automatyczne przy Moście Poniatowskiego

Zabezpieczamy Bulwary Wiślane przed nieuprawnionym wjazdem pojazdów. O zachowanie szczególnej ostrożności prosimy rowerzystów i użytkowników hulajnóg korzystających ze zlokalizowanej w tym miejscu ścieżki rowerowej.

30 stycznia podniesiemy słupki automatyczne na wjeździe na Bulwary przy Moście Poniatowskiego. Przed tym terminem słupki pozostają schowane, ale już teraz przed wjazdem ustawione są dwa znaki „STOP” w obu kierunkach, z następującą informacją dla kierowców: „Przejazd tylko przy opuszczonych słupkach, czas przejazdu 30 sekund”.

Prosimy wszystkich użytkowników ruchu drogowego o zachowanie od 30 stycznia ostrożności w tym miejscu, tj. na styku pasa samochodowego i ciągu pieszo-rowerowego.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa teren jest monitorowany, a w nocy słupki będą oświetlone.

Po 30 stycznia sposób działania słupków będzie następujący: po upływie 30 sekund od wjazdu pojazdu uprawnionego słupki automatycznie się podniosą i zapali się czerwone światło – czas ten jest przeznaczony na przejazd jednego auta. W razie awarii kierowcy będą mogli skorzystać z tzw. totemu z interkomem, za pomocą którego można połączyć się z całodobową służbą dyżurną Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

W tym samym terminie podniesiemy również słupki automatyczne naprzeciwko ul. R. Sanguszki.

System zabezpieczeń antyterrorystycznych na Bulwarach obejmuje wjazdy przy Moście Poniatowskiego oraz ulicach: Romana Sanguszki, Boleść, Nowy Zjazd i Karowej. Ma on na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa mieszkańcom korzystającym z Bulwarów Wiślanych poprzez ograniczenie dostępu dla pojazdów nieuprawnionych oraz kontrolę dostępu do tego obszaru. Przypominamy, że na Bulwarach obowiązuje zakaz wjazdu, który nie dotyczy służb miejskich oraz podmiotów posiadających identyfikatory ZZW.

 

 

 

 

 

Pokaż inne artykuły