Zapraszamy do włączenia się w akcję „Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew dla Warszawy”!

Share

Serdecznie zapraszamy warszawskie placówki oświatowe i wychowawcze do udziału w 3 edycji akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy”.

Piękne skwery i parki, to jeden z największych skarbów stolicy. Zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję „Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew dla Warszawy” poprzez:

* organizację akcji sadzenia drzew i krzewów na terenie placówki. Jeśli w ogrodach przyszkolnych  brakuje już miejsca, można zorganizować wspólne nasadzenia drzew wraz z sąsiadami np. spółdzielniami mieszkaniowymi, firmami czy instytucjami w najbliższej okolicy. Rodzice wraz z uczniami mogą posadzić drzewa w swoich ogrodach czy działkach pod hasłem: „Mamo, tato, posadź ze mną drzewo!” Ważne: W Zgłoszeniu możecie zaznaczyć zapotrzebowanie na ilość sadzonek drzew, które nieodpłatnie, w miarę możliwości Państwu przekażemy. Ilość sadzonek drzew do przekazania jest ograniczona. Po odbiór sadzonek zapraszamy Państwa do Służewskiego Domu Kultury, w dniu 10 października 2019, w godz.11.00-12.00.

* otaczanie opieką posadzonych drzew. Ważne aby warszawiacy otaczali opieką młode drzewka posadzone na terenach miejskich. Poszukajcie ich w najbliższej okolicy. Podlewajcie w czasie suszy, a jeśli zauważycie jakieś niepokojące oznaki – zgłaszajcie je do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

* wyjście w teren, poza mury placówki. To okazja by poznać drzewa w najbliższej okolicy, sprawdzić, które gatunki drzew i krzewów najlepiej rosną w mieście. Poszukać starych drzew z historią i opowieścią, a także tych młodych posadzonych w ramach „Miliona drzew dla Warszawy”.

Jak wziąć udział w akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew dla Warszawy”?

Pierwszy krok to zgłoszenie udziału. Można to zrobić wysyłając ZGŁOSZENIE na adres e-mail: warszawskieswietodrzewa@gmail.com.

Pobierz ZGŁOSZENIE DO AKCJI >>>

Pobierz REGULAMIN AKCJI >>>

WAŻNE: Placówki oświatowe i wychowawcze, które odeślą ZGŁOSZENIE do dnia 30 września 2019 r. otrzymają PLAKAT i BROSZURĘ.

W ramach akcji wyróżnimy najlepsze inicjatywy! Na sprawozdania czekamy do 30 listopada 2019 r.

Działania można dostosować do otaczającego środowiska przyrodniczego i społecznego, akcja nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Akcja „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” realizowana jest w ramach wsparcia programu „Milion drzew dla Warszawy”.

Pokaż inne artykuły